Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

Назва:
ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Будз Володимир Павлович
УДК 141.7 + 930.1 (092)
ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Поляруш Борис Юрійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Возняк Степан Михайлович,
Прикарпатський університет імені
Василя Стефаника, професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Фартушний Анатолій Андрійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри філософії та культурології.
Провідна установа: Інститут філософії
імені Г. С. Сковороди НАН України.
Захист відбудеться “11” січня 2002 року об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “10” грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.051.02,
доктор політичних наук, професор В. М. Денисенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі української історії відбуваються складні процеси становлення державності та громадянського суспільства, демократичних і гуманістичних вартостей, відродження національного духу та ідеї. В обґрунтуванні перспектив і можливостей, шляхів і засобів розбудови України мають актуальність філософсько-історичні та соціально-філософські ідеї Михайла Сергійовича Грушевського, який, досліджуючи історію, намагався проникнути у суть історичного процесу, в особливості зовнішніх і внутрішніх суспільно-політичних відносин українського народу.
Для духовного і національного відродження українського народу важливе значення набуває відтворення цілісності протікання філософського процесу, який є основною складовою духовного життя України. Тому актуальним завданням постає переосмислення поглядів українських мислителів, зокрема М.Грушевського, виявлення його світоглядних і філософських ідей. Зазначимо, що філософсько-історичні погляди М.Грушевського є найважливішими у його науковій творчості, в якій обґрунтована цілісність історії України, ідентифіковано український народ і його місце в історичному процесі, досліджено його характер і ментальність. Обрана тема у такому аспекті є актуальною для самоусвідомлення української нації, осмислення її перспектив і можливостей, відродження української державності, яку потрібно будувати, використовуючи філософсько-історичні ідеї М.Грушевського.
Аналізуючи філософію історії М.Грушевського, ми досліджуємо процес розгортання української філософської думки, ланкою в якій є його філософські погляди. Концептуальні ідеї вченого розвивалися у напрямі основних наукових парадигм, в очних та заочних дискусіях з провідними європейськими мислителями, що дає підстави для інтеграції філософських поглядів М.Грушевського у європейський контекст.
Варто зазначити, що дисертація має зв’язок з дослідженнями, які здійснюються на кафедрі філософії Львівського національного університету імені Івана Франка у межах наукової програми “Дослідження філософських і культурологічних факторів становлення громадянського суспільства в Україні”.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Із аналізу дослідницької літератури можна зробити висновок, що наявні дослідження по проблемі філософії історії М.Грушевського не задовольняють вимогу системного осмислення його філософсько-історичних поглядів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок