Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація регіональних систем інформаційного забезпечення транскордонного співробітництва

Організація регіональних систем інформаційного забезпечення транскордонного співробітництва

Назва:
Організація регіональних систем інформаційного забезпечення транскордонного співробітництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Організація регіональних систем інформаційного забезпечення транс
кордонного співробітництва


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Матвєєв Євгеній Едуардович
УДК 332.143:339.92:332.135
Організація регіональних систем
інформаційного забезпечення
транскордонного співробітництва
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
ЛЬВІВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бєлєнький Петро Юхимович,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, зав. відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Чмир Олена Сергіївна,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та
з питань європейської інтеграції України,
зав. сектора
кандидат економічних наук, доцент
Борщевський Віктор Валентинович,
Львівський інститут менеджменту,
зав. кафедри
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України,
відділ комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил
Захист відбудеться " 8 " липня 2005 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 06.06. 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність. Входження України у європейську систему господарювання вимагає вивчення досвіду та безпосереднього дослідження європейських інтеграційних процесів, серед котрих вагому роль відіграє регіональна інтеграція – транскордонне співробітництво. Даний процес відбувається на фоні значних темпів інформатизації, а у випадку України ще й в умовах безперервної адміністративної реформи, перебудови системи загальнодержавного та регіонального управління.
У розробку проблематики транскордонного співробітництва вагомий внесок зробили М.І. Долішній, С.І. Пирожков, П.Ю. Бєлєнький, В.С. Будкін, П.В. Луцишин, Ю.В. Макогон, В.І. Пила, О.С. Чмир, Н.А. Мікула. Вивченню ролі інформації в економіці присвячені праці В.М. Глушкова та І.В. Сергієнка щодо ролі інформації в управлінні, Б.Д. Бруцкуса, Л. фон Мізеса, Ф.А. фон Хайека стосовно ролі ринкової інформації, О.Ю. Чубукової щодо ринку інформації. Аналізом стану технічної складової інформаційної інфраструктури займаються переважно фахівці з технічних наук, зокрема О.Г. Додонов, В.І. Попадинець.
Проте, незважаючи на активізацію транскордонного співробітництва та інтенсифікацію наукових досліджень у даному напрямку, до цього часу у наукових колах питання інформаційної підтримки цих процесів розглядалося фрагментарно, а сама проблема окреслювалась лише у загальному вигляді. Відсутність наукових основ організації інформаційного забезпечення транскордонного співробітництва спричинила безсистемне вирішення даних питань на практиці, що обумовлює фрагментарність та несвоєчасність інформаційного забезпечення транскордонного співробітництва і, як наслідок, обмежує динамічний розвиток транскордонного співробітництва в цілому. У даній ситуації існує нагальна потреба наукового обґрунтування підходів та розробки методичних рекомендацій щодо формування системи інформаційного забезпечення транскордонного співробітництва та визначення ефектів від зменшення витрат на пошук інформації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з планами науково-дослідних робіт Інституту регіональних досліджень НАН України. Матеріали дисертації використовувались при виконанні бюджетних тем "Організаційно-економічні механізми розвитку ринкової інфраструктури і створення конкурентного середовища" (номер державної реєстрації 0100U002774), "Розвиток ринкової інфраструктури (РІС) в умовах глобалізації і регіоналізації економіки" (номер державної реєстрації 0102U000426), "Розробка концепції стратегічного розвитку системи транскордонного співробітництва Львівської області із Підкарпатським та Люблінським воєводствами Республіки Польща" (номер державної реєстрації 0103U004998).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Організація регіональних систем інформаційного забезпечення транскордонного співробітництва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок