Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЛАБОРАТОРНОГО РЕГЛАМЕНТУ КУЛЬТИВУВАННЯ ВАКЦИННОГО ШТАМУ ЛК-М ВІРУСУ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

РОЗРОБКА ЛАБОРАТОРНОГО РЕГЛАМЕНТУ КУЛЬТИВУВАННЯ ВАКЦИННОГО ШТАМУ ЛК-М ВІРУСУ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

Назва:
РОЗРОБКА ЛАБОРАТОРНОГО РЕГЛАМЕНТУ КУЛЬТИВУВАННЯ ВАКЦИННОГО ШТАМУ ЛК-М ВІРУСУ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
БІЛОКОНЬ ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 619:578.833.31.
РОЗРОБКА ЛАБОРАТОРНОГО РЕГЛАМЕНТУ КУЛЬТИВУВАННЯ ВАКЦИННОГО ШТАМУ ЛК-М
ВІРУСУ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ
16.00.03 - ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор ветеринарних наук, професор
СКИБІЦЬКИЙ Володимир Гурійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри мікробіології, вірусології
та біотехнології
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Литвин Володимир Петрович, Національний аграрний університет, професор кафедри епізоотології та інфекційних хвороб тварин
кандидат біологічних наук,
Кучерявенко Олексій Олександрович, Інститут ветеринарної медицини УААН, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа - Білоцерківський державний аграрний
університет Міністерства аграрної політики України, м. Біла Церква
Захист дисертації відбудеться “29” червня 2006р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 у Національному аграрному університеті за адресою : м. Київ, вул. Героїв оборони 15, навчальний корпус №3, ауд.65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв оборони 13, навчальний корпус №4, к.41
Автореферат розісланий “26” травня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Класична чума свиней (КЧС) – досить поширена інфекція, здатна спричиняти суттєві економічні збитки свинарським господарствам. Так, збитки, нанесені епізоотією КЧС у Німеччині, за 10 років склали понад 4 млрд. німецьких марок.
Незважаючи на те, що на території України нині спалахи хвороби ліквідовані, існує постійна загроза спалаху інфекції, зокрема, у зв'язку з інтенсивними контактами у господарській та інших сферах людської діяльності з регіонами, неблагополучними щодо КЧС свиней.
Важливим елементом у профілактиці КЧС є створення несприйнятливості чутливих тварин шляхом їх імунізації. Оскільки в Україні, на період визначення напряму дисертаційних досліджень, останні не були розроблені, перед нами й було поставлено відповідне завдання, від вирішення якого повністю залежала якість вітчизняного препарату специфічної профілактики КЧС.
Для специфічної профілактики КЧС застосовувались різноманітні засоби, зокрема, ряд інактивованих та живих вакцин, гіперімунні сироватки, практикувалось симультанне щеплення. Найбільших успіхів у галузі створення вакцин та розробки профілактичних заходів досягли Каротин А.С.(1935), Дутамура (1935), Дорсет (1935), Кулеско І.І. (1944) та інші вчені. Застосування інактивованих вакцин проти КЧС зіграло позитивну роль у зниженні напруженості епізоотичної ситуації у неблагополучних щодо КЧС регіонах. Проте недостатня імуногенність, висока вартість та незручності під час щеплення сприяли тому, що дослідники віддали перевагу аттенуйованим препаратам. Ці препарати, як правило, високоімуногенні, оперативно забезпечують специфічну несприйнятливість, значно дешевші від інактивованих, однак часто не позбавлені реактогенних властивостей і, при певних обставинах, можуть виявляти імуносупресивну дію.
Було б важливим мати в розпорядженні вакцини обох типів - інактивовані й живі та використовувати їх залежно від конкретної епізоотичної ситуації у регіоні.
Актуальність теми. Актуальність теми диктується відсутністю ефективних засобів специфічної профілактики класичної чуми свиней та постійною загрозою виникнення цієї хвороби, здатної заподіяти суттєві економічні збитки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дослідження виконані згідно з тематикою науково-дослідної роботи кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Національного аграрного університету “ Вивчення клітинного імунітету тварин з метою теоретичного та експериментального обґрунтування засобів і методів імунопрофілактики” (номер Держреєстрації - 0101U01755 ), тематикою лабораторії вакцинних препаратів Інституту ветеринарної медицини УААН (номер Держреєстрації – 0101U000819).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ЛАБОРАТОРНОГО РЕГЛАМЕНТУ КУЛЬТИВУВАННЯ ВАКЦИННОГО ШТАМУ ЛК-М ВІРУСУ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок