Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою

Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою / сторінка 8

Назва:
Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Так для тестового прикладу під час першої реалізації процесу укладання було здійснено 581 зайве призначення, а для десятої – 212 (рис. 4а). Час укладання розкладу зменшився: з 20 хв. для першої реалізації процесу до 14 хв. для десятої його реалізації (рис. 4б). Для першої реалізації процесу було призначено 97% подій, починаючи з п'ятої реалізації – призначення відбулось для 100% подій (рис. 4в), тобто підвищилась ефективність побудови розкладу.
Рис. 4. Залежність зайвих призначень, часу та призначених подій від номера реалізації процесу укладання розкладу
Програмна реалізація ІІСІК “Школа” здійснювалась засобами Microsoft Access 2000. Ядром підсистеми є база даних. Під час її розроблення використовувалась стандартна реляційна модель, навколо якої будувалось програмне забезпечення. Таким чином, використано гібридне рішення: побудова об'єктно-орієнтованої оболонки над традиційною реляційною базою даних, що дозволило використати переваги обох підходів.
У роботі наведено правила, які необхідно враховувати, під час відображення класів і асоціацій (включаючи наслідування та агрегацію) у реляційну модель системи. У базі даних системи за допомогою мови SQL створено необхідні структури даних, засобами мови програмування VBA побудовано модулі системи, користувацькі форми та готові до друку звіти.
У додатках наведено програмний код модуля Shedule, який укладає розклад (1692 стрічки програмного коду), акти впровадження результатів роботи.
Основні результати та висновки.
У дисертаційній роботі розв'язано актуальну наукову задачу побудови структурної та функціональної моделей інтелектуальної інформаційної системи з індуктивною компонентою та розроблено процедури підвищення ефективності функціонування таких систем. При цьому отримано такі основні результати.
1. Побудовано структурну модель ІІСІК на основі загальної теорії систем, що дозволяє використовувати цю модель для аналізу та проектування ІІСІК. У структуру системи входить вхідна інформація, що мінімально необхідна для початку функціонування ІІС; вихідна інформація, яку генерує ІІС у відповідь на вхідну інформацію; стан інтелектуальної інформаційної системи, який визначається станом ПО та наявними знаннями в системі; індуктивна компонента.
2. Побудовано функціональну модель ІІСІК, використання якої дозволяє будувати алгоритми підвищення ефективності функціонування ІІС. Під час функціонування система використовує індуктивну компоненту для модифікації множини знань. Введено функцію оцінки роботи ІІС та функцію оцінки витрат ресурсів, які задають критерій задовільності отриманого розв'язку.
3. Побудовано нову модель керування пошуку розв'язку задачі. Згідно цієї моделі вибір релевантного оператора має ієрархічний характер (ієрархію шарів). Шаром верхнього рівня є індуктивна компонента. Розглянуто задачу підвищення ефективності функціонування ІІСІК за рахунок мінімізації зайвих операторів. Вирішення цієї задачі проведено у двох аспектах: якісному (за рахунок модифікації множини знань та метазнань) і кількісному (за рахунок відкидання непотрібних операторів).
4. Уперше застосовано математичний апарат теорії координації та фільтрування інформації до розв'язання задач підвищення ефективності функціонування ІІСІК, що дозволяє покращувати об'єктивні характеристики функціонування ІІСІК. Розглянуто спеціальний випадок: підвищення ефективності функціонування багаторівневих ІІСІК, який охоплює значну частину наявних систем. Розроблено двоетапний метод пошуку розв'язку на основі побудованих моделей.
5. Структурна та функціональна модель ІІСІК конструктивно реалізована засобами об'єктно-орієнтованого підходу. Розроблено об'єктно-орієнтовану модель подання знань, базовану на понятті схеми об'єктів. Показано взаємозв'язок цієї моделі подання знань з іншими неформальними методами подання знань, що дозволяє в одному проекті використовувати декілька таких методів.
6. Розроблено ІІСІК автоматизації керування навчальним процесом “Школа”, в якій практично відображені результати наукових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок