Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою

Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою

Назва:
Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
Литвин Василь Володимирович
УДК 51.001.57+004.855+004.832.38
Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”,
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, доцент Пасічник Володимир Володимирович, завідувач кафедри “Інформаційні системи та мережі” Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, доцент Матвійчук Ярослав Миколайович, професор кафедри “Теоретична радіотехніка та радіовимірювання” Національного університету “Львівська політехніка”
доктор фізико-математичних наук, професор Кожевнікова Галина Павлівна, професор Всеросійського заочного фінансово-економічного інституту
Провідна установа - Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв'язку та інформатизації і НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться 7 лютого 2003р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “4” січня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Федасюк Д.В.
загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Технологія розробки інтелектуальних інформаційних систем (ІІС) є одним із напрямків штучного інтелекту. Дослідження у цій області полягають у створенні методів і засобів проектування автоматизованих інформаційних систем, які орієнтовані на ті області діяльності людини, що вимагають логічного міркування, певної майстерності та досвіду. До них належать задачі прийняття рішення у різноманітних предметних областях (ПО). Як відзначають провідні спеціалісти в області ІІС – “показником інтелектуальності системи є вміння системою використовувати у потрібний момент необхідні (релевантні) знання”. Системи, що не мають засобів для визначення і використання релевантних знань зіштовхуються із проблемою “комбінаторного вибуху”. Ця проблема є однією з основних причин, через яку обмежується сфера застосування ІІС. Розв'язання цієї проблеми полягає у підвищенні рівня інтелектуальності ІІС. Це веде до необхідності вирішення таких завдань: розширити сферу застосування ІІС; видавати ІІС точніші та надійніші розв'язки; узагальнити та модифікувати знання ІІС (індукція); підвищити ефективність функціонування ІІС.
Ці завдання є складними за своєю суттю навіть при проектуванні кожної окремої ІІС. Коли ж мова йде про розв'язання цих завдань стосовно різних класів ІІС, то ці проблеми можуть вирішуватися лише шляхом переходу від конкретних систем до їх узагальнених математичних моделей, дослідження цих моделей з метою знаходження загальних шляхів підвищення рівня інтелектуальності ІІС.
За останні два десятиліття розроблено ряд математичних моделей інтелектуальних інформаційних систем. Значний внесок у розробку та дослідження таких моделей внесли вчені: Гладун В.П., Івахненко А.Г., Любарський Ю.Я., Одинцов Б.Е., Попов Є.В., Поспелов Г.С., Поспелов Д.А., Bratko I., Hayes-Roth F., Harmon P., Jackson P., Lenat D., Minsky M., Nillson N., Shapiro E., Walker R. та ін.
Одним із методів вирішення поставлених завдань, автор вбачає у введенні в структуру ІІС індуктивної компоненти (ІК), яка дозволяє автоматизовано поповнювати базу знань. У свою чергу, це обумовлює проблему об'єднання дедуктивних і індуктивних формалізмів у єдину систему, що приводить до необхідності побудови структурної та функціональної моделей ІІС з індуктивною компонентою (ІІСІК) та алгоритмів ефективного пошуку розв'язку як основи для розробки якісних ІІС, незалежно від їх складності та характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моделювання інтелектуальних інформаційних систем з індуктивною компонентою

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок