Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ

БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ

Назва:
БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЖУКОВА НАДІРА КАЛАНДАРІВНА
УДК 336.717.061
БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Національний банк України,
заступник керівника апарату Ради Національного банку України - керівник експертно-аналітичного центру з питань грошово-кредитної політики (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Циганов Сергій Андрійович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент кафедри міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин
Провідна установа: Київський національний економічний університет імені
Вадима Гетьмана МОН України, кафедра політичної
економії обліково-економічних факультетів.
Захист відбудеться “ 26 ” січня 2007 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “ 21 ” 12. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазур І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В період трансформаційних перетворень економіки України одним з основних завдань банківської системи є створення сприятливих умов для безперервності відтворювального процесу, насамперед, шляхом своєчасного задоволення потреби економічних агентів в необхідному капіталі.
Гострота цієї проблеми полягає в тому, що в сучасних умовах система банківського кредитування не повністю задовольняє потреби економіки: істотно проявляє себе дефіцит позичкового капіталу, що зумовлено низькими доходами домогосподарств, недостатньою ефективністю економіки, „втечею” капіталу за кордон, наявністю значних коштів поза банками, в тіньовій економіці. Це, в свою чергу, зумовлює застосування недостатньо ефективних методів кредитування. Тривалий час у вітчизняній банківській практиці переважає короткострокове кредитування, в той час як доля середньо- і особливо довгострокових кредитів є досить низькою, кредит здебільшого використовується для покриття дефіциту оборотного капіталу і є слабким його вплив на здійснення структурних зрушень, підвищення науково-технологічного рівня виробництва, конкурентоспроможності продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках. До того ж залишається недостатньо розвинутим фінансовий ринок, зокрема, фондовий, що обмежує інвестиційні можливості.
Ці недоліки проявляються з новою силою, коли у весь зріст постала проблема переходу на інноваційний тип розвитку економіки країни, який несумісний з обмеженим доступом економічних агентів до капіталу, потребує високого рівня банківського кредитування для здійснення розширеного відтворення на техніко-технологічній базі, яка швидко оновлюється. Ситуація, що склалася, не відповідає отриманому статусу країни з ринковою економікою і потребує розробки системи заходів, які б забезпечили піднесення ролі банківської системи, удосконалення кредитної системи задля задоволення економічних агентів позичковим капіталом, безперервність та інтенсивність розширеного відтворення, підвищення темпів економічного зростання.
Проблеми кредиту завжди займали важливе місце в економічній науці. Ґрунтовні дослідження в галузі теорії грошей та кредиту здійснили такі видатні представники економічної науки, як В. Петті, А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс, Й. Шумпетер, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок