Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ

Загрузка...

БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ

Назва:
БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЖУКОВА НАДІРА КАЛАНДАРІВНА
УДК 336.717.061
БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Національний банк України,
заступник керівника апарату Ради Національного банку України - керівник експертно-аналітичного центру з питань грошово-кредитної політики (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Циганов Сергій Андрійович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент кафедри міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин
Провідна установа: Київський національний економічний університет імені
Вадима Гетьмана МОН України, кафедра політичної
економії обліково-економічних факультетів.
Захист відбудеться “ 26 ” січня 2007 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “ 21 ” 12. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазур І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В період трансформаційних перетворень економіки України одним з основних завдань банківської системи є створення сприятливих умов для безперервності відтворювального процесу, насамперед, шляхом своєчасного задоволення потреби економічних агентів в необхідному капіталі.
Гострота цієї проблеми полягає в тому, що в сучасних умовах система банківського кредитування не повністю задовольняє потреби економіки: істотно проявляє себе дефіцит позичкового капіталу, що зумовлено низькими доходами домогосподарств, недостатньою ефективністю економіки, „втечею” капіталу за кордон, наявністю значних коштів поза банками, в тіньовій економіці. Це, в свою чергу, зумовлює застосування недостатньо ефективних методів кредитування. Тривалий час у вітчизняній банківській практиці переважає короткострокове кредитування, в той час як доля середньо- і особливо довгострокових кредитів є досить низькою, кредит здебільшого використовується для покриття дефіциту оборотного капіталу і є слабким його вплив на здійснення структурних зрушень, підвищення науково-технологічного рівня виробництва, конкурентоспроможності продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках. До того ж залишається недостатньо розвинутим фінансовий ринок, зокрема, фондовий, що обмежує інвестиційні можливості.
Ці недоліки проявляються з новою силою, коли у весь зріст постала проблема переходу на інноваційний тип розвитку економіки країни, який несумісний з обмеженим доступом економічних агентів до капіталу, потребує високого рівня банківського кредитування для здійснення розширеного відтворення на техніко-технологічній базі, яка швидко оновлюється. Ситуація, що склалася, не відповідає отриманому статусу країни з ринковою економікою і потребує розробки системи заходів, які б забезпечили піднесення ролі банківської системи, удосконалення кредитної системи задля задоволення економічних агентів позичковим капіталом, безперервність та інтенсивність розширеного відтворення, підвищення темпів економічного зростання.
Проблеми кредиту завжди займали важливе місце в економічній науці. Ґрунтовні дослідження в галузі теорії грошей та кредиту здійснили такі видатні представники економічної науки, як В. Петті, А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс, Й. Шумпетер, А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок