Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІАЛЬНІ ВОДЯНІ СТРУМЕНІ-ЕКРАНИ ДЛЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ

РАДІАЛЬНІ ВОДЯНІ СТРУМЕНІ-ЕКРАНИ ДЛЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ

Назва:
РАДІАЛЬНІ ВОДЯНІ СТРУМЕНІ-ЕКРАНИ ДЛЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Дендаренко Юрій Юрійович
УДК 621.838.4; 614.841.345.6:621.642.2/.3
РАДІАЛЬНІ ВОДЯНІ СТРУМЕНІ-ЕКРАНИ
ДЛЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ
05.23.16 – Гідравліка та інженерна гідрологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Шеренков Ігор Аркадійович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури,
завідуючий кафедри „Безпека життєдіяльності
та інженерна екологія”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Нетюхайло Анатолій Петрович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектурим. Харків), професор кафедри водопостачання, каналізації та гідравліки;
? кандидат технічних наук, доцент Борщов Віталій Анатолійович,
Українська державна академія залізничного транспорту (м. Харків), доцент кафедри будівельної механіки та гідравліки.
Провідна установа:
Київський Національний університет будівництва та архітектури
Міністерства освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться 24 березня 2004 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий „ 21 ” лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах під час гасіння пожеж на складах нафти і нафтопродуктів (СНН) підрозділи пожежно-рятувальної служби застосовують широкий спектр технічних засобів і тактичних прийомів. Слід зазначити, що при існуючому підході до гасіння пожеж на інженерних спорудах (ІС) СНН, і зокрема в резервуарних парках для зберігання нафти і нафтопродуктів, захист палаючого та сусідніх з ним резервуарів вертикальних сталевих (РВС) забезпечується за рахунок подавання на верхні пояси стінок компактних водяних струменів з метою інтенсивного охолодження їхніх поверхонь, що перешкоджає виникненню температурних напружень металу з наступною втратою конструктивних параметрів (несучих огороджувальних властивостей).
Внаслідок проливання великої кількості води (до 180 л/с), всередині обвалування групи РВС створюється значний шар води, який згодом не дозволяє ефективно маневрувати персоналу пожежно-рятувальної служби, а у випадку виникнення екстремальної ситуації – швидко залишити небезпечну зону. Крім того, під час охолодження РВС персонал постійно знаходиться під впливом небезпечних факторів пожежі (НФП), особливо той, що виконує задачу охолодження сусідніх РВС (через теплове випромінювання факела полум’я).
Таким чином, виникла потреба у створенні такої методики протипожежного захисту резервуарних парків СНН і, насамперед, РВС, яка передбачатиме використання певного пристрою, що за технічним рішенням одночасно відповідав би вимогам ефективного захисту резервуарів від теплового випромінювання факела полум’я та забезпечував безпеку персоналу. Застосування цього пристрою має також сприяти скороченню кількості сил, загального часу гасіння пожежі та витрат води. Для реалізації цього рішення пропонується між палаючим і сусідніми з ним РВС встановлювати радіальні водяні струмені-екрани, які мають поглинати та екранувати теплову енергію конвективного потоку.
Слід зазначити, що параметри цих водяних струменів-екранів мають бути такими, щоб під час їхнього застосування відбувалося максимальне поглинання та екранування теплового потоку.
Отже, постає потреба дослідження впливу радіальних водяних струменів-екранів у повітряному просторі на зниження інтенсивності теплового потоку, який надходить від дифузійного факела полум’я палаючого РВС з нафтопродуктом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РАДІАЛЬНІ ВОДЯНІ СТРУМЕНІ-ЕКРАНИ ДЛЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок