Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАТЕРІАЛЬНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Загрузка...

МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАТЕРІАЛЬНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАТЕРІАЛЬНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ПЕТРУШЕВСЬКА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 658.589: 338.246.025
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАТЕРІАЛЬНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк - 2005


Дисертацію є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Науковий керівник доктор економічних наук, професор Чилікін
Олексій Ігорович, Донецький державний
університет управління Міністерства освіти
і науки України (м. Донецьк), професор
кафедри “Фінанси”
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Воронкова Алла Еженівна, Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності;
 
кандидат наук з державного управління Шкрабак Ірина Володимирівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри маркетингу.
Провідна установа - Гуманітарний університет „Запорізький інститут державного та муніципального управління” (м. Запоріжжя), кафедра державного управління та адміністративного менеджменту.
Захист відбудеться 20 грудня 2005 р. о 15 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою 83015, м. Донецьк, бул. Б. Хмельницького, 108.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 18 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стратегічний напрям розвитку держави, повязаний з інтеграцією України в Європу і світове співтовариство, зумовлює необхідність форсованого переходу до соціальноорієнтованої інноваційної моделі розвитку. Інноваційна політика держави повинна стати визначальним напрямком соціально-економічного розвитку, оскільки інновації є тим важелем, який дозволить розв’язати проблеми економічної стабілізації і забезпечить сталий розвиток України в результаті виникнення сукупних економічних ефектів як на макроекономічному рівні, так і на рівні регіонів і окремих суб’єктів господарювання.
Сучасна економічна теорія і практика містять у своєму арсеналі широкий спектр методів державного впливу на інноваційно-інвестиційну діяльність. Проблема полягає в тому, щоб з урахуванням сучасної ситуації в країні сформувати систему методів державного регулювання і стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності, яка б забезпечила комплексне управління інноваційним ланцюжком „наука – інновація – виробництво – дифузія – рутинізація” і стійку позитивну динаміку розвитку макро- і мікроекономічних систем. Ці обставини і визначають актуальність вибраної теми дисертації.
Значний внесок у розв’язання проблеми управління інноваційно-інвестиційною діяльністю зробили праці вітчизняних і зарубіжних вчених і практиків, таких як В.П. Александрова, Г.А. Андрощук, Ю.М. Бажал, А.Е. Воронкова, В.М. Геєц, А.С. Гальчинський, Г.К. Губерна, В.В. Дорофієнко, П.Н. Завлін, С.В. Захарін, С.Д. Ільєнкова, Д.І. Кокурін, М.І. Крупка, В.П. Кухар, І.І. Лукінов, Д.С. Львів, І.П. Макаренко, Б.Є. Патон, О.С. Поважний, С.Ф. Поважний, О.С. Попович, А.П. Савченко, Б. Санто, Б. Твисс, М.І. Туган-Барановський, Р.А. Фатфутдінов, Т.С. Хачатуров, О.І. Чилікін, М.Г. Чумаченко, Й. Шумпетер. А.С. Яцків.
Не применшуючи значущості виконаної дослідниками роботи і цінності отриманих ними результатів, необхідно звернути увагу на недостатність широкомасштабних досліджень у галузі державного регулювання і стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання; слабке наукове обґрунтування економічної політики країни, яка має стимулювати виробничу діяльність інноваційного типу; недосконалість методів аналізу ефективності і відбору пріоритетних інноваційно-інвестиційних проектів з урахуванням сукупних економічних ефектів; відсутність відпрацьованих фінансово-кредитних механізмів стимулювання інноваційної діяльності суб’єктів господарювання на всіх стадіях інноваційного процесу; нерозвиненість методів трудової мотивації, що формує інноваційне мислення і поведінку управлінського персоналу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ І СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАТЕРІАЛЬНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок