Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ ОБСЛУГОВУВАННЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ЧЕРГОЮ

Загрузка...

ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ ОБСЛУГОВУВАННЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ЧЕРГОЮ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ ОБСЛУГОВУВАННЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ЧЕРГОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,37 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БРАТІЙЧУК АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 519.21
ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ ОБСЛУГОВУВАННЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ЧЕРГОЮ
01.05.04 - системний аналіз і теорія оптимальних рішень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
Київ -2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної статистики факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико - математичних наук, професор
Лебєдєв Євген Олександрович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, завідувач кафедри прикладної
статистики факультету кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент
Коба Олена Вікторівна,
Інститут кібернетики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
математичної теорії надійності складних систем;
кандидат фізико-математичних наук,
Самойленко Ігор Валерійович,
Інститут математики НАН України,
науковий співробітник відділу
фрактального аналізу.
Захист відбудеться 19 червня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка за адресою: 03680, м. Київ - просп. академіка Глушкова, 2, корпус 6, факультет кібернетики, ауд. 24
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "14" травня 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради П.М.Зінько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення та розвиток теорії систем обслуговування стимулювались практичними задачами різних галузей науки і техніки і, в першу чергу, спробами наукового аналізу роботи телефонних станцій. Саме роботи відомого датського вченого А.К. Ерланга (1878-1929), який був співробітником Копенгагенської телефонної компанії, фактично привели до виникнення та становлення нової галузі науки - теорії масового обслуговування. Пізніше виявилось, що подібні задачі постають у фізиці, економіці, транспорті, військовій справі, організації виробництва та багатьох інших галузях науки і техніки. З часів, коли були опубліковані перші результати Ерланга (1908-1922), теорія систем масового обслуговування стала одним з головних підрозділів теорії ймовірностей та математичної статистики. Бурхливий розвиток обчислювальної техніки в останні роки привів до появи нового важливого підрозділу цієї теорії - теорії стохастичних мереж. Різні аспекти теорії масового обслуговування знайшли своє відображення в працях А.Я.Хінчина, О.О. Боровкова, Б.В.Гнеденка, І.М. Коваленка, Г.П.Клімова, В.А. Каштанова, В.С. Королюка, А.Ф. Турбіна, І.І.Єжова, Takacs L., Saati T., Syski R., Smith W., Rise O., Kendall D., Renyi A. та багатьох інших авторів. Найбільш загальні та цікаві результати як з теоретичної, так і практичної точок зору були отримані для систем з необмеженою чергою та пуассонівським вхідним потоком замовлень (а також для випадку експоненціального часу обслуговування).
Як відомо, більшість систем обслуговування, які зустрічаються на практиці, не можуть мати необмежену чергу. Цим і пояснюється зростання інтересу до таких систем. Треба також взяти до уваги той факт, що математичний апарат, який успішно працює у випадку необмеженої черги, виявляється непридатним для систем з обмеженою чергою. Тому дослідження систем з обмеженою чергою створили самостійний підрозділ загальної теорії. Крім уже згадуваних вище авторів, в цій області активно працювали Г.П. Башарин, І.Т. Бокучава, П.П. Бочаров, Takagi H., Miller L., Truslove A. Особлива увага при вивченні систем з обмеженою чергою приділяється обчислювальним алгоритмам для таких характеристик як ергодичний розподіл, період зайнятості, віртуальний стаціонарний час чекання, оскільки ці характеристики використовуються для розв'язку оптимізаційних задач, пов’язаних з роботою таких систем.
До цього напрямку досліджень відноситься і дана дисертаційна робота.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ ОБСЛУГОВУВАННЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ЧЕРГОЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок