Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт

Загрузка...

Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт

Назва:
Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров'я України
Український науково-дослідний інститут медичної
реабілітації та курортології МОЗ України
Зоярнюк Оксана Сергіївна
УДК 616.213 - 005.1 - 036.82.84
Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт
14.01.33. – курортологія та фізіотерапія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі факультетської терапії, фізіотерапії, медичної реабілітації та курортології з курсом сестринської справи Одеського державного медичного університету МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Шмакова Ірина Петрівна,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри факультетської терапії, фізіотерапії, медичної реабілітації та курортології з курсом сестринської справи.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Самосюк Іван Захарович,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри медичної реабілітації, фізіотерапії та курортології.
Доктор медичних наук, професор
Єжова Вікторія Олександрівна,
Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології
ім. І. М. Сеченова, провідний науковий співробітник відділу неврології.
Провідна установа – Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, кафедра фізіотерапії та
курортології, м. Харьків.
Захист дисертації відбудеться "16" грудня 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6).
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України за адресою: 65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розісланий "15"листопада 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Г. О. Дмитрієва
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Широке розповсюдження ішемічного інсульту, високі показники інвалідності та смертності, зростання захворюваності серед осіб молодого і середнього віку обумовили актуальність проблеми реабілітації хворих на дану патологію. (Виничук С. М., Довбонос Т. А., 2002; Самосюк І. З., 2003, Лобода М. В., 2003; Бабов К. Д., 2004,).
Згідно до даних ВООЗ щороку у світі інсульт вражає близько 20 млн. осіб, з них понад 1,5 млн. – у об’єднаній Європі. В Україні Центром медичної статистики МОЗ у 2002 році зареєстровано 188 443 випадків інсульту при цьому майже 80% припадає на ішемічний інсульт. Смертність від цього захворювання продовж останніх десятиріч незмінно посідає друге місце у структурі загальної смертності населення (Думін П. В., 2000; Виничук С. М., Черенько Т. М., 2003; Донич Г. С., 2004; Barber P. A., 2003).
Водночас, інсульт часто стає причиною первинної інвалідності та тимчасової непрацездатності. У 30% – хворих після інсульту визначається геміпарез, у 33% – когнітивні і у 27% — мовні порушення. Майже третина хворих у повсякденному житті потребує сторонньої допомоги. Наслідком цього є величезні економічні збитки (у розвинених країнах 4% фінансових витрат, що спрямовані на охорону здоров’я, відшкодовується на лікування інсульту) (Гусев Е. И. и соавт., 2001; Волошин П. В., 2002; Жулев Н. Н., 2002; Сопільник А. М., 2002; Кадыков А. С., 2003; Adams H. P. et al, 2003).
Незважаючи на наявність досить стрункої системи державних, соціально-економічних, психологічних та інших заходів, спрямованих на ефективне і раннє повернення хворих та інвалідів у суспільство, тількі 10-20% хворих, які перенесли ішемічний інсульт, повертаються до праці. Все це визначає медичну та соціально-економічну значущість відновлювального лікування і необхідність подальшого пошуку нових ефективних технологій реабілітації, в тому числі, на санаторно-курортному етапі (Тондій Л.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок