Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Спеціальні знання В РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ (зміст, організація використання)

Спеціальні знання В РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ (зміст, організація використання)

Назва:
Спеціальні знання В РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ (зміст, організація використання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Семенов Віктор Васильович
УДК 343.98
Спеціальні знання В РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ
(зміст, організація використання)
12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана
в Київському національному університеті внутрішніх справ, МВС України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Кузьмічов Володимир Сергійович
Київський національний університет внутрішніх справ, проректор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, Клименко Ніна Іванівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри криміналістики
кандидат юридичних наук, доцент, Цимбал Петро Васильович,
Національна академія державної податкової служби України, завідувач кафедри кримінального права, процесу та криміналістики;
Провідна установа: Одеська Національна юридична академія Міністерства освіти і науки України, кафедра криміналістики, (м. Одеса);
Захист відбудеться “16”червня 2006 року о 14 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 у Київському національному університеті внутрішніх справ (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1)
Автореферат розісланий “13” травня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний економічний та соціально-політичний стан в Україні характеризується істотним реформуванням усіх сторін життєдіяльності суспільства та держави. Відбуваються зміни в психології та свідомості людей, їх духовності, активно формуються естетичні і культурні цінності нації. Реалізація цього курсу має призвести до зниження рівня злочинності в Україні, а також підвищення ефективності та результативності роботи правоохоронних органів з виявлення, розслідування та розкриття злочинів. Водночас, як показує аналіз статистичних даних, зберігається тенденція до зростання окремих видів злочинності, змінюються її якісні характеристики, суттєво розширюються її межі. Не дивлячись на заходи, що вживаються державою, кардинальних змін у боротьбі зі злочинністю поки що не спостерігається.
Причини негативного стану діяльності з розслідування злочинів складні та численні. Це прогалини в законодавстві, недостатнє матеріально-технічне та науково-методичне забезпечення, невідповідність рівня підготовки кадрів правоохоронних органів сучасним потребам практики боротьби зі злочинністю. Наведене певною мірою стосується і криміналістики, завданнями якої є розробка та озброєння науковими рекомендаціями з розслідування злочинів органів дізнання та досудового слідства.
Особливе місце в системі засобів і прийомів боротьби зі злочинністю належить спеціальним знанням. Вивчення практики використання спеціальних знань у розслідуванні злочинів свідчить про їх велике значення в одержанні доказів за кримінальною справою, і все більш широке їх застосування слідчими та органами дізнання.
На сьогодні, у законодавстві, експертній та слідчій практиці, науках кримінального процесу й криміналістики за цією проблемою існує багато невирішених питань. До них можна віднести такі: відомчу належність експертних підрозділів, дозвіл на здійснення судової експертизи до порушення кримінальної справи, питання про вибір експертного закладу, про повторну, комплексну та комісійну експертизи, правила добору зразків для експертного дослідження, оцінку експертного висновку, про створення єдиної самостійної галузі наукового знання – судової експертології.
Теоретичним підґрунтям дослідження використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів стали праці провідних науковців: Ю.П. Аленіна, В.П. Бахіна, Р.С. Бєлкіна, Т.В. Варфоломеєвої, А.І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Спеціальні знання В РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ (зміст, організація використання)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок