Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище: тенденції і шляхи профілактики

Загрузка...

Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище: тенденції і шляхи профілактики

Назва:
Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище: тенденції і шляхи профілактики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,88 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ШВЕД ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 316.4.057.4+316.344.7
Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище:
тенденції і шляхи профілактики
Спеціальність: 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної соціології Харківського Національного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Рущенко Ігор Петрович,
Харківський Національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри загальної соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Чернецький Юрій Олександрович,
Харківський Національний університет ім.В.Н. Каразіна,
завідувач-професор кафедри міжнародної економіки
кандидат філософських наук, доцент
Поступний Олександр Миколайович,
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри соціології і політології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України, м.Київ,
відділ соціології культури і масової комунікації.
Захист відбудеться " 11 " травня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.06 Харківського Національного університету внутрішніх справ за адресою: м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий "6 " квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапшина В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні суспільства у різних регіонах світу, у т.ч. і Україна, стоять перед новим викликом з кола соціально-негативних явищ – поширенням сексуальної експлуатації неповнолітніх (у даному дослідженні поняття “неповнолітній” і “дитина” вживаються як синонімічні, зважаючи на те, що за всіма офіційними міжнародними і українськими документами мова йде про категорію осіб, яким не виповнилося 18 років). Сексуальна експлуатація є одним з найганебніших порушень прав дитини, насильством, під яким розуміються різноманітні сексуальні дії з неповнолітніми. Дитяча міжнародна організація ЮНІСЕФ наголошує, що мільйони дітей у світі потерпають від сексуальної експлуатації і страждають від насильства. Діти з бідних країн, так само як і з багатих, хлопчики, так само як і дівчата, стикаються з загрозою сексуального насильства чи експлуатації, і жоден регіон чи країна не гарантують захисту від цього.
Це явище є нестабільним, швидкоплинним і мінливим, що становить і додатковий інтерес, і певні труднощі для дослідників. Ми є свідками появи нових форм сексуальної експлуатації неповнолітніх. Жага наживи у кримінальному світі, зростання попиту на дитячу проституцію і порнографію призвели до появи комерційної сексуальної експлуатації дітей (КСЕД). Поняття “комерційна сексуальна експлуатація дітей” вперше було озвучене й зафіксоване 1996 р. на Міжнародному конгресі в Швеції, і з того часу використовується у світовій практиці. Масштаби явища можна приблизно оцінити за розвитком однієї з найбільш сучасних форм комерційного використання неповнолітніх – дитячої порнографії в мережі Інтернет. За підрахунками експертів у “світовому павутинні” обертається близько 12 млн. відповідних фотографічних зображень, а один сеанс перегляду коштує від 20 до 150 ам. дол.
Близько 2 мільйонів дітей у світі експлуатуються на комерційному сексуальному ринку, суттєва частка з цього числа є предметом сучасної работоргівлі. Діти, що потрапили в лабети работоргівців, є найбільш уразливими до сексуального насильства та експлуатації. Небезпека полягає у негативному впливі на неповнолітніх, які стають жертвами злочинних посягань, та у руйнуванні загальної суспільної моралі. Потрапивши у тенета комерційної сексуальної експлуатації, неповнолітні стикаються з сексуальним, фізичним, психічним насильством, розбещенням, зґвалтуванням, втягненням у злочинну діяльність.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище: тенденції і шляхи профілактики

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок