Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування системи управління оборотними коштами аграрних підприємств як капіталом

Формування системи управління оборотними коштами аграрних підприємств як капіталом

Назва:
Формування системи управління оборотними коштами аграрних підприємств як капіталом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Фролов Валерій Іванович
УДК 330.142.26:631.162
Формування системи управління
оборотними коштами аграрних підприємств
як капіталом
08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Сімферополь–2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Кримському інституті бізнесу.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Чепурко Віктор Васильович,
Кримський інститут бізнесу,
завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Зінов’єв Фелікс Володимирович,
Кримський економічний інститут
Київського Національного економічного університету,
завідувач кафедри міжнародної економіки;
кандидат економічних наук,
Воробйов Юрій Миколайович,
Кримська академія природоохоронного
і курортного будівництва,
доцент кафедри обліку та аудиту.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра менеджменту і маркетингу, м. Київ.
Захист відбудеться “ 14 ” листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.52.051.06 при Таврійському Національному університеті імені В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, корпус Б, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврійського Національного університету імені В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, корпус А.
Автореферат розіслано 10.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої
Вченої ради Цьохла С.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення проблем виходу аграрного сектору економіки України з кризи об’єктивно пов’язане з переводом систем управління сільськогосподарських підприємств на якісно новий рівень, що враховує ринкові умови і принципи господарювання. Система управління оборотними коштами і джерелами їхнього фінансування в сільському господарстві, що склалася в умовах адміністративно-командної економіки, ґрунтувалася на стабільних економічних умовах, високій забезпеченості підприємств усіма видами ресурсів, усебічній державній підтримці. У ході ринкових перетворень практично цілком зникли основні передумови використання цієї системи.
У радянській економічній науці проблема ринкового управління практично не розроблялася. Публікації західних фахівців Брігхэма Ю.Ф., Ван Хорна Д.К., Коласса Б., Брейлі Р., Майєрса С., Кінга А., Шима Д.К., Сігела Д.К. та інших відбивають досвід і теорію управління фінансами в умовах розвиненого і цивілізованого ринку, що складно застосовувати в сучасних умовах становлення ринкової економіки в нашій країні.
Розглядом питань фінансового управління в умовах переходу до ринку займається цілий ряд вчених, серед яких можна відзначити Бланка І.О., Гудзинського О.Д., Демьяненка М.Я., Ковальова В.В., Саблука П.Т., Стоянову О.С., Бочарова В.В., Теплову Т.В., Унковську Т.Є. та інших. В їх роботах розглядаються методологічні і методичні основи управління основним і оборотним капіталом. Однак специфіка сільськогосподарського виробництва не знайшла гідного відображення. Окремі публікації з цієї проблеми, на жаль, не формують цілісної теоретичної і методичної основи здійснення раціонального формування і використання оборотних коштів. У зв’язку з цим обраний напрямок досліджень актуальний і має наукову і практичну значимість.
Зв’язок роботи з науковими планами і програмами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Кримського інституту бізнесу по проблемі “Сучасні соціально-економічні проблеми Криму і шляхи їх вирішення“, а також Кримської академії природоохоронного і курортного будівництва по проблемі “Механізм управління регіональним розвитком в умовах трансформаційної економіки” (державний реєстраційний номер № 0101 U 002980).
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – науково обґрунтовані напрямки формування системи управління оборотним капіталом в аграрних підприємствах.
Відповідно до поставленої мети в роботі вирішувалися такі завдання:
-
уточнити поняття оборотного капіталу і зміст процесу управління ним в умовах перехідного періоду;
-
виявити специфіку оборотного капіталу сільськогосподарських підприємств, визначальні чинники та їх вплив на процес управління;
-
визначити склад елементів системи управління оборотним капіталом і провести оцінку їх стану в аграрних підприємствах Криму;
-
розглянути й оцінити з погляду прийнятності використання в сільському господарстві існуючі методичні підходи до управління оборотним капіталом;
-
розробити методику комплексної оцінки системи управління оборотним капіталом аграрних підприємств;
-
сформулювати принципи і модифікувати систему планування потреби і нормування оборотного капіталу аграрних підприємств;
-
удосконалити й адаптувати фінансування оборотних коштів підприємств сільського господарства до умов перехідного періоду;
-
розробити методику і технологію прийняття оперативних рішень по управлінню оборотним капіталом в аграрних підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Формування системи управління оборотними коштами аграрних підприємств як капіталом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок