Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Спілкування як сумісна діяльність людей: соціально-філософський аналіз

Спілкування як сумісна діяльність людей: соціально-філософський аналіз

Назва:
Спілкування як сумісна діяльність людей: соціально-філософський аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АРСЕНТЬЄВА
Галина Олександрівна
УДК 140.8.130.1
Спілкування як сумісна діяльність людей: соціально-філософський аналіз
09.00.03 – Соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент Кривега Людмила Дмитрівна, завідувач кафедри філософії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:–
доктор філософських наук, професор Воронкова Валентина Григорівна, завідувач кафедри адміністративного менеджменту Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України.–
кандидат філософських наук, Додонова Віра Іванівна, доцент кафедри соціально-економічних дисциплін Запорізького юридичного інституту МВС України.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 29.06.2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 17.051.01 при Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. V, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. II.
Автореферат розісланий 28.05.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Кардинальним протиріччям сучасного суспільства стає гостре взаємне протиборство інтеграційних і дезінтеграційних потенцій розвитку. Йде пошук принципів нової інтеграції, яка б виходила із розуміння нового співвідношення людини й суспільства. Надзавдання – знайти засіб гармонійного поєднання стійкості соціуму з наростаючими стремліннями до індивідуальної й групової автономії. Збереження автономії особи потребує нової інтеграції, яка б не ущемлювала зростаючу роль індивіда і в той же час могла протистояти негативним наслідкам індивідуалізації. Актуальним стає пошук такого механізму соціальної взаємодії, який був би зняттям антиномії колективного й індивідуального, дозволив сумістити загальновизнані людські цінності: свободу і рівність. Органічну єдність інтеграційних і диференційних процесів, що взаємопередбачають, взаємодоповнюють та взаємозумовлюють один одного, може забезпечити спілкування як засіб консенсусної форми соціальної інтеграції.
Актуальність дослідження спілкування зумовлена також трансформаційними процесами в Україні, які потребують спілкування між суб'єктами, що мають різні соціальні, економічні та політичні інтереси, а повинні йти до досягнення згоди та консенсусу у розв'язанні соціальних протиріч і конфліктів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до державної бюджетної теми № 0194.У.043134 Міністерства освіти і науки України “Вдосконалення змісту і методики викладання філософських дисциплін у вузі як фактор формування свідомості молодого спеціаліста незалежної України”.
Мета і завдання дослідження. Дати філософське визначення спілкування, дослідити його роль і місце в історичному процесі взагалі, у сучасному українському суспільстві зокрема.
Реалізація цієї мети зумовила постановку наступних завдань:
Здійснення сутнісної визначеності спілкування, з'ясування тих явищ дійсності, які охоплює цей феномен, розкриття властивих йому необхідних зв'язків і відношень.
Визначення необхідних умов протікання спілкування.
Аналіз співвідношення категорії “спілкування” з поняттями “комунікація”, “керування” і “обслуговування”.
Виявлення критеріїв для типологізації спілкування та характеристика основних типів спілкування.
Дослідження ролі й місця феномена спілкування в історичному процесі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Спілкування як сумісна діяльність людей: соціально-філософський аналіз

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок