Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ 4D-СИМЕТРИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ

ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ 4D-СИМЕТРИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ

Назва:
ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ 4D-СИМЕТРИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЛАН Олександр Сергійович
УДК 621.1016-001.57
ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ
4D-СИМЕТРИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі нафтогазового та хімічного машинобудування.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Становський Олександр Леонідович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нікульшин Володимир Русланович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри теоретичної, загальної і нетрадиційної енергетики;
кандидат технічних наук, доцент
Гожий Олександр Петрович,
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. П. Могили, доцент кафедри комп’ютерних технологій.
Провідна установа: Інститут проблем реєстрації інформації,
відділ цифрових моделюючих систем,
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 22 травня 2003 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “15” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01,
кандидат технічних наук, професор Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інформаційні та аналітичні моделі об’єктів автоматизації є невід’ємною частиною інформаційного забезпечення АСУ. Так, наприклад, у більшості випадків автоматизованого управління теплообмінними процесами та апаратами, які працюють у різноманітних областях енергетики, машинобудування, хімічної та багатьох інших галузей промисловості, підвищення ефективності пов’язане із створенням адекватних інформаційних моделей (ІМ) теплообміну в складних об’єктах, аналітичний опис процесів в яких некоректний або зовсім неможливий. Якщо ж процеси, що моделюються, відносяться до розряду швидкоплинних, то до ІМ пред’являється додаткова вимога: порівняно низька часова складність обчислень, яка дозволяє використовувати її у реальному часі.
Глибокі фізичні аналогії між процесами переносу різного типу створили умови для розробки спочатку АОМ, а потім і цифрових ЕОМ, в яких реалізується ланцюг інформаційного моделювання вигляду: “об’єкт – електрична модель – математична модель”. В роботах М. П. Кузьміна, Л. А. Коздоби, М. І. Нікітенка та ін. закладені теоретичні основи створення таких моделей для найширшого класу об’єктів.
Але у більшості випадків такого моделювання автори обмежуються створенням лише 3D-моделей, тобто неповною дискретизацією 4D-простору-часу, що призводить до наявності в електричних моделях ємкостей та індуктивностей, а в математичних – диференціальних рівнянь. Зважаючи на вельми високу розмірність таких ІМ, наявність великої кількості диференціальних рівнянь в них можна вважати суттєвою перешкодою на шляху використання подібних методів моделювання.
Виникає протиріччя: підвищення адекватності ІМ призводить до її значного ускладнення, а останнє, в свою чергу, – до збільшення часової складності моделювання.
Натомість, існують різні методи зниження часової складності роботи з моделлю. До них, зокрема, відносяться математичні методи, пов’язані з врахуванням та використанням симетрії області переносу. Найбільший розвиток такі методи одержали в механіці, завдяки роботам школи М.Л. Буришкіна та ін., однак і в теплофізиці їхнє застосування для створення математичного, методичного та програмного забезпечень АСУ реальними промисловими об’єктами виглядає дуже перспективним.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ 4D-СИМЕТРИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок