Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Запорозька спадщина на півдні України останньої чверті XVIII — початку XIX століття

Загрузка...

Запорозька спадщина на півдні України останньої чверті XVIII — початку XIX століття

Назва:
Запорозька спадщина на півдні України останньої чверті XVIII — початку XIX століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЗИРЄВ Валерій Кирилович
УДК 940.2/3 (477.64) “17/18”
Запорозька спадщина на півдні України
останньої чверті XVIII — початку XIX століття
07.00.01 — історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя — 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник — доктор історичних наук, доцент
Бойко Анатолій Васильович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: — доктор історичних наук, доцент
Леп'явко Сергій Анатолійович,
професор кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного
університету імені Т.Г.Шевченка
— кандидат історичних наук, доцент
Лиман Ігор Ігорович,
завідувач кафедри історії України
Бердянського державного педагогічного
інституту
Провідна установа: — Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (м.Київ).
Захист відбудеться 25 січня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті (адреса: 69600, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.V, ауд.326).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп.II.
Автореферат розісланий 22.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М.Тимченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Південна Україна останньої чверті XVIII – початку XIX століття — вузловий період у розвитку регіону. Зруйнування Запорозької Січі; широкомасштабна колонізація та заселення південного краю не залишали місця традиційному устрою населення. Разом з тим, населення колишніх Запорозьких Вольностей свій добробут та своє подальше життя ототожнювало зі збереженням традиційного побутового та господарського устрою. Це не могло не вступати у конфлікт із політикою Російської держави. Починаючи з останньої чверті XVIII століття, історичний розвиток Південної України характеризувався постійними змаганнями місцевого населення за збереження традиційного укладу свого життя та намірами російської влади його уніфікувати. Без розуміння цих змагань та визначення запорозької спадщини, як одного з головних чинників процесів, які відбувалися на півдні України, неможливе повне уявлення про історичний розвиток як південного регіону, так і усієї України.
Слід також зазначити, що саме запорозька спадщина у господарському, культурному та соціальному проявах, стала одним із головних факторів того, що прийнято називати специфікою південного краю. Ця специфіка, попри усі намагання її знищення, й сьогодні дає себе взнати у сучасному політичному розвитку Південної України. Вона — складова менталітету сучасного населення Південної України. Тому її розуміння, визначення та врахування — є важливим завданням сучасного етапу розвитку державотворення в Україні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження виконувався в межах теми “Реконструкції демографічних та етнічних процесів на основі комп'ютерної бази даних “Населення Південної України XVIII — XIX століття” кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького державного університету (№ держреєстрації 0100У01736), а також він є складовою планів Запорізького відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України щодо дослідження джерел з історії козацтва (тема 3.2.7.4).
Об'єктом дослідження є запорозька спадщина на півдні України останньої чверті XVIII — початку XIX століття.
Предмет дослідження — змагання українського населення Південної України за збереження традиційного укладу життя колишніх Запорозьких Вольностей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Запорозька спадщина на півдні України останньої чверті XVIII — початку XIX століття

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок