Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРОДНА ПЕДАГОГІКА ЯК ЕТНОФОРМУЮЧИЙ ЧИННИК

НАРОДНА ПЕДАГОГІКА ЯК ЕТНОФОРМУЮЧИЙ ЧИННИК

Назва:
НАРОДНА ПЕДАГОГІКА ЯК ЕТНОФОРМУЮЧИЙ ЧИННИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ ІМ. М. РИЛЬСЬКОГО

ЖМУД НАТАЛКА ВІКТОРІВНА
УДК 392. 3 + 37. 017
НАРОДНА ПЕДАГОГІКА ЯК ЕТНОФОРМУЮЧИЙ ЧИННИК
Спеціальність 07. 00. 05 – етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі „Український етнологічний центр” Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії наук України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук
Щербій Григорій Сергійович, Інститут мистецтвознав-ства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАН України. старший науковий співробітник відділу „Український етнологічний центр”.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Стельмащук Галина Григорівна, Львівська академія мистецтв МОН України, професор кафедри історії і теорії мистецтв;
кандидат історичних наук
Старков Валерій Андрійович, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, старший науковий співробітник відділу пам’яток духовної культури.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, історичний факультет.
Захист відбудеться „ 23 ” грудня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий „ 22 ” _листопада_______________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук |
Микитенко О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. Одним із пріоритетних напрямків сучасної етнологічної науки є вивчення національно-культурних та державницьких традицій українського народу. Особливий інтерес викликає народна педагогіка, яка лежить в основі національного виховання й виступає одним із дієвих етноформуючих та етнозберігаючих чинників.
Складний суспільно-культурний розвиток українського етносу впродовж багатьох століть (бездержавність, денаціоналізація, уніфікація культури тощо) негативно позначився на формуванні етнічної самоідентифікації, аксіологічної системи, національного виховного ідеалу. Внаслідок цього була порушена природна еволюція народної традиційної культури, тяглість етнокультурних традицій.
Наукове осмислення етнопедагогіки як компоненту національної культури та її взаємодії з іншими соціокультурними чинниками може слугувати ефективним джерелом національного самоусвідомлення українства та подолання кризових явищ у культурно-психологічній сфері.
Впровадження ідеї полікультурності в національному вихованні формує систему цінностей, яка своїми складовими має чужі моделі, що призводить до внутрішнього конфлікту, руйнує процеси самовідтворення етнічної культури, гальмує формування модерної української нації.
Актуальність теми посилюється ще й тим, що досі глибоко не досліджені вузлові проблеми народної педагогіки як головного осередку виховання. Відтак залишаються не проаналізовані система принципів, засоби, прийоми, методи народної педагогіки, не з’ясовані механізми творення культурного, етнічного, національного виховного ідеалу та їх вплив на етнічні процеси.
Дослідження проведено в контексті планових завдань Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАН України і пов’язане з комплексною науковою темою “Етнічна та етнокультурна історія України”.
В українській історіографії проблеми етнопедагогіки не знайшли належного вивчення. Це повною мірою стосується і таких функцій народно-педагогічних знань та досвіду українців, як етнозберігаюча та етноформуюча.
Незважаючи на наявність багатьох робіт, що є за своїм змістом переважно фольклористичні та етнографічні і присвячені висвітленню різноманітних аспектів народної педагогіки, питання узагальнення та систематизації народно-педагогічного досвіду та його значення в етноформуючому процесі не стали темою окремого наукового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: НАРОДНА ПЕДАГОГІКА ЯК ЕТНОФОРМУЮЧИЙ ЧИННИК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок