Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ В ПІВДЕННІЙ УКРАЇНІ (1941-1944 РР.)

Загрузка...

АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ В ПІВДЕННІЙ УКРАЇНІ (1941-1944 РР.)

Назва:
АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ В ПІВДЕННІЙ УКРАЇНІ (1941-1944 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,91 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський національний університет
Слободянюк Микола Анатолійович
УДК 94(477) “1941/1944”
АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ В ПІВДЕННІЙ УКРАЇНІ
(1941-1944 РР.)
07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
НІКІЛЄВ Олександр Федорович
Дніпропетровський національний університет,
Кафедра історії України
Офіційні опоненти :
- доктор історичних наук Кучер Володимир Іванович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, головний науковий співробітник
- кандидат історичних наук, доцент Вєтров Ігор Георгійович, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, заступник декана історичного факультету
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, Відділ історії України періоду Другої світової війни (м.Київ)
Захист відбудеться " 17 " квітня 2002 р., о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул.Казакова, 8.
Автореферат розісланий " 15 " березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент __________________ Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Наукова актуальність дисертаційного дослідження в значній мірі обумовлена станом вивчення теми в радянській та сучасній українській історичній науці. Сучасний етап розвитку української історичної науки робить актуальним розробку новітньої концепції історії України. Для вирішення цього завдання велике значення має вивчення історії Другої світової війни - однієї з тих подій, які мали величезний вплив на розвиток нашого народу.
Одним з найбільш дискутованих історичних явищ того періоду є антифашистський рух Опору в Україні. Навіть через півстоліття ця тема продовжує розглядатися переважно з політичних та ідеологічних, а не з історичних позицій. Ставлення до діяльності ОУН-УПА в українському суспільстві неоднозначне. Одні відстоюють їхній антифашизм і патріотизм, інші вважають ОУН-УПА союзниками нацистів, зрадниками українського народу. Неоднозначну оцінку отримує і діяльність радянських партизанів і підпільників. У зв'язку з цим перед українською історичною наукою постало завдання переосмислення ряду основоположних тем історії руху Опору.
Нагальною потребою є створення узагальнюючої наукової праці з історії руху Опору в Україні. Розкриття такої багатогранної теми, як діяльність руху Опору на українських землях, – складне для дослідника завдання. У подоланні цих складнощів велику роль може відіграти здійснення регіональних досліджень, які б грунтувалися на узагальненні здобутків попередників, використанні нових підходів і комплексному об'єктивному дослідженні. На разі існує гостра потреба у вільних від стереотипів дослідженнях, підкріплених новими масивами історичних джерел.
У цьому контексті особливо актуальним є маловивчене питання виникнення та розвитку руху Опору в Південній Україні. Цей регіон відрізнявся від Півночі і Заходу України відсутністю природніх укриттів, зручних для ведення партизанської війни, високим рівнем урбанізації, концентрацією великої кількості стратегічних промислових підприємств і робочого класу, а також національним складом населення. Вибір для нашого дослідження саме Південної України пояснюється, по-перше тим, що ця боротьба та її умови за своїм характером, етапами розвитку, масовістю, тактикою та іншими факторами суттєво відрізнялися від боротьби в західних або північних областях України. По-друге, тим, що діяльність руху Опору в даному регіоні набагато менше висвітлена, ніж в інших регіонах України. Крім того, в наукових роботах все ще переважає описовий метод викладення матеріалу, який не дає можливості глибоко осягнути внутрішню сутність та особливості проблеми, оскільки нерозв'язані теоретичні питання заважають дослідженню конкретно-історичних подій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: АНТИФАШИСТСЬКИЙ РУХ ОПОРУ В ПІВДЕННІЙ УКРАЇНІ (1941-1944 РР.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок