Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПЕРСЬКА ІДЕЯ В МОСКОВСЬКІЙ ДЕРЖАВІ В КІНЦІ XV-XVI СТ.

ІМПЕРСЬКА ІДЕЯ В МОСКОВСЬКІЙ ДЕРЖАВІ В КІНЦІ XV-XVI СТ.

Назва:
ІМПЕРСЬКА ІДЕЯ В МОСКОВСЬКІЙ ДЕРЖАВІ В КІНЦІ XV-XVI СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,98 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Дебенко Василь Зеновійович
УДК 94(470)
ІМПЕРСЬКА ІДЕЯ В МОСКОВСЬКІЙ ДЕРЖАВІ
В КІНЦІ XV-XVI СТ.
Спеціальність: 07.00.02-Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов'ян Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Федорчак Петро Степанович,
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника, завідувач
кафедри історії слов'ян.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Калакура Ярослав Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач
кафедри архівознавства та
спеціальних галузей історичної науки
доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торговельно-
економічний інститут Київського
національного торговельно-
економічного інституту, завідувач
кафедри соціально-економічних наук
Провідна установа: Інститут української археографії та
джерелознавства імені М. С. Грушевського
НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 24 жовтня 2001 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича ( 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “ 22 ” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карпо В. Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Утворення Російської імперії у XVIII ст. мало далекосяжні політичні наслідки, як для російського народу, так і цілої низки країн, які опинилися під її владою або мали спільний з нею кордон. Ідеологічним обґрунтуванням стрімкого територіального розширення Росії стала імперська ідея. Її витоки прослідковуються вже наприкінці XV ст. Сформована діячами православної церкви та підтримана політичною елітою Московської держави імперська доктрина стала офіційною ідеологією російських самодержців. Її практичне застосування вимагало від урядових кіл Московії величезних матеріальних витрат та людських жертв. Водночас вона значною мірою вплинула на її подальший етнополітичний розвиток. Саме тому глибоке і всебічне вивчення імперської ідеї в Московській державі кінця XV-XVI ст. є назрілою і актуальною проблемою.
По-перше, актуальність вивчення даної теми зумовлена тим, що дослідження імперської ідеї в Московській державі, її впливу на ідеологію та політичну практику правлячих кіл Москви спеціально не розроблялося. В радянській, російській та українській історіографії узагальнюючих чи спеціальних праць з цієї проблематики поки що не створено.
По-друге, актуальність дисертаційного дослідження полягає також у розкритті витоків імперської доктрини в суспільно-політичному житті росіян XV-XVI ст. Вона вплинула на формування певних рис ментальності панівного стану Московської держави, спроб вироблення ним відповідної політичної концепції та намагання її реалізувати. Вважаємо, що розуміння політики Росії на міжнародній арені в сучасних умовах є неможливим без всестороннього вивчення впливу імперської ідеї на внутрішньо та зовнішньополітичний розвиток Московії. Все це в цілому й зумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі історії слов'ян Прикарпатського університету імені Василя Стефаника і є складовою частиною науково-дослідної програми “Етнополітичний і соціально-економічний розвиток країн Центральної та Східної Європи”, затвердженої Міністерством освіти України.
Об'єкт дослідження. Об'єктом дослідження виступає імперська ідея в Московській державі, як основна складова державницької ідеології її правлячих кіл.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є закономірності формування імперської ідеології в Московській державі та механізм її реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ІМПЕРСЬКА ІДЕЯ В МОСКОВСЬКІЙ ДЕРЖАВІ В КІНЦІ XV-XVI СТ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок