Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМНО - ТЕХНІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ВИДИМА МОВА” В КОРЕКЦІЙНІЙ РОБОТІ З ГЛУХИМИ ДІТЬМИ

Загрузка...

ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМНО - ТЕХНІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ВИДИМА МОВА” В КОРЕКЦІЙНІЙ РОБОТІ З ГЛУХИМИ ДІТЬМИ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМНО - ТЕХНІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ВИДИМА МОВА” В КОРЕКЦІЙНІЙ РОБОТІ З ГЛУХИМИ ДІТЬМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ГАРНЮК ЛАРИСА ГРИГОРІВНА
УДК : 376.3.797.2
ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМНО - ТЕХНІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ВИДИМА МОВА” В КОРЕКЦІЙНІЙ РОБОТІ З ГЛУХИМИ ДІТЬМИ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті спеціальної педагогіки АПН України.
Науковий керівник – | доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник
Засенко В’ячеслав Васильович,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти : | доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Мороз Борис Семенович,
науково-виробниче підприємство “Вабос”, заступник директора з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук
Лобурець Іван Миколайович,
Інститут корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри сурдопедагогіки.
Провідна установа – | Слов’янський державний педагогічний університет, кафедра корекційної педагогіки і спеціальної психології, Міністерство освіти і науки України, м. Слов’янськ.
Захист дисертації відбудеться “ 29 ” березня 2005 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлінського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлінського, 9).
Автореферат розіслано “ 26 ” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку теорії і практики спеціальної психології та корекційної педагогіки необхідність застосування широкого спектру технічних засобів, комп’ютерно опосередкованих технологій вивчення і навчання дітей з різними порушеннями психофізичного розвитку є беззаперечною.
У Концепції спеціальної освіти осіб з особливостями психофізичного розвитку на найближчі роки та перспективу зазначається, що основною метою спеціальної освіти є забезпечення особам з особливостями психофізичного розвитку можливості для адаптації в соціальному середовищі, підготовки до трудової діяльності, самообслуговування, самозабезпечення і сімейного життя. Цілком зрозуміло, що досягти вказаної мети без застосування сучасних технічних засобів практично неможливо.
Адже для частини дітей з глибокими і комплексними порушеннями психофізичного розвитку технічні засоби і комп’ютерні технології, зокрема, є чи не єдиним і унікальним засобом, який здатен забезпечити взаємодію і спілкування з оточуючим світом.
Аналіз пошуків і досягнень в галузі вивчення і навчання дітей з порушеннями розвитку дає підстави стверджувати, що роль комп’ютерних технологій в розвитку спеціальної освіти сягає за межі традиційної ролі нового засобу навчання і корекції. Вони здатні зробити суттєвий внесок у розв’язання найгостріших проблем сучасної корекційної педагогіки.
Зазначене безпосередньо стосується і дітей з порушеннями слуху, оскільки, окрім усталених форм і методів застосування технічних засобів у навчально-виховному процесі, існує гостра потреба долучення сучасних комп’ютерних технологій до корекційно-реабілітаційної роботи у спеціальних загальноосвітніх закладах, пов’язаної з такими її специфічними напрямами як розвиток мовлення, розвиток слухового сприймання та ін.
В останні роки у більшості розвинутих країн завдяки комп’ютерним та цифровим технологіям, з’явилась реальна можливість для створення і виробництва сучасних сурдотехнічних пристроїв і слухових апаратів.
Сьогодні на перший план виходять технічні системи, які мають орієнтацію на споживача із сенсорними порушеннями, в тому числі з порушеннями слуху, і дозволяють ефективно здійснювати медичну, соціальну й професійну реабілітацію такої категорії осіб. Ці апарати забезпечують інвалідам зі слуху реальну можливість ефективної інтеграції в суспільство.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМНО - ТЕХНІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ВИДИМА МОВА” В КОРЕКЦІЙНІЙ РОБОТІ З ГЛУХИМИ ДІТЬМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок