Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859–1936): історія, реконструкція, зміст

Загрузка...

Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859–1936): історія, реконструкція, зміст

Назва:
Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859–1936): історія, реконструкція, зміст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського
Вовченко Вікторія Борисівна
УДК 929:334.73Левитський М.В.(477)(093)
Архівна спадщина кооператора, державного
і громадського діяча М.В. Левитського (1859–1936):
історія, реконструкція, зміст
 
Спеціальність 07.00.10 – Документознавство, архівознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
член-кореспондент НАН України
Дубровіна Любов Андріївна, Національна бібліотека України
імені В.І. Вернадського, директор Інституту рукопису
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Непомнящий Андрій Анатолійович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри історії України і допоміжних історичних дисциплін
кандидат історичних наук
Зубкова Наталія Михайлівна,
Національна бібліотека України
імені В.І. Вернадського,
завідуюча відділом джерелознавства
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського: Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано “24” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук А.О. Чекмарьов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми обумовлена тим, що вивчення архівної спадщини М.В. Левитського, визначення його внеску в розвиток просвітницького та кооперативного руху, дослідження громадської діяльності впродовж ХХ ст. не здійснювалися: його особовий архівний фонд, який зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (далі – ІР НБУВ), став доступним широкому науковому загалові лише на початку 1990-х років. Реконструкція документального складу, історія формування особового архіву, його джерельне значення, архівознавча специфіка як комплексу, що репрезентує кооперативний рух в Україні, досі не розглядалися як окрема проблема.
Важливим є і вивчення особистості М.В. Левитського в колі видатних представників не лише українського кооперативного руху, а й відомих просвітників, літераторів, публіцистів кінця ХІХ – 20-х років ХХ ст., громадських і державних діячів періоду Української Народної Республіки (далі – УНР), дослідження його ідейних поглядів, кооперативної діяльності, літературної творчості в контексті історії державотворчих процесів в Україні. Він був директором Відділу державного майна в Міністерстві земельних справ УНР в 1917–1918 рр., постійним членом Ревізійної ради кооперативних центральних рад, брав участь у заснуванні “Українбанку” в 1917 р., “Дніпросоюзу” в 1917–1918 рр.
Стан дослідження кооперативної та просвітницької діяльності М.В. Левитського, його архівної спадщини потребує всебічного наукового розроблення в контексті історії України ХІХ–ХХ ст.
Життя та діяльність М.В. Левитського певною мірою вже привертали увагу дослідників історії кооперації. Його ім’я увійшло до енциклопедичних видань та бібліографічних довідників, присвячених діячам кооперативного руху, а також українським державним і громадським діячам, зокрема, з них слід відзначити “Новый энциклопедический словарь” (1915), “Украинскую советскую энциклопедию” (1981), “Українську літературну енциклопедію” (1995), “Eнциклопедію українознавства” (1996), працю В. Верстюка та Т. Осташко “Діячі Української Центральної Ради: Бібліографічний довідник” (1998) тощо.
Однак переважна більшість дослідників життєвого шляху М.В. Левитського розглядає його ідейні погляди, кооперативну діяльність у контексті історії просвіти та кооперації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859–1936): історія, реконструкція, зміст

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок