Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності праці керівників аграрних підприємств

Підвищення ефективності праці керівників аграрних підприємств

Назва:
Підвищення ефективності праці керівників аграрних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва
Куліпанов Костянтин Олександрович
УДК 65.012.43
Підвищення ефективності праці керівників аграрних підприємств
08.06.01. – “Економіка організація і управління підприємствами”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кудряшов Анатолій Петрович,
Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, професор
кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Амосов Олег Юрійович,
Національна академія державного управління при Президенті України (Харківський регіональний інститут), перший заступник директора
кандидат економічних наук, доцент
Харічева Галина Яківна,
Кримський економічний інститут Київського національного економічного універститету, доцент кафедри маркетінгу
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра менеджменту організацій,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 26 січня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в „Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корпус 1, к. 213.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в „Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корпус 1.
Автореферат розісланий 23 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування в Україні розвинутої ринкової економіки є об'єктивною необхідністю. Серед багатьох проблем цього формування важливе місце займає рішення складного завдання - удосконалювання праці керівників і фахівців народного господарства, його оцінки й мотивації, і зокрема - у галузях сільськогосподарського виробництва.
Без повного використання енергії, потенціалу, здібностей і можливостей кожної людини, особливо керівників, ні добробут, ні прогрес суспільства недосяжні. Для виходу з цього положення, паралельно з реформуванням відносин власності в сільському господарстві, необхідно вирішувати проблему ефективного управління аграрним сектором економіки на всіх рівнях. У цих умовах підвищується роль управління, зростають вимоги до управлінського персоналу. Потрібна не тільки висока кваліфікація, але ініціативність і творчий, підприємницький підхід складних технологічних, організаційно-економічних і соціальних проблем, які виникають при їх рішеннях. Життям поставлена задача підвищення ефективності управлінської праці.
Виникнувши в результаті відокремлення, вичленовування функції сукупного робітника для організації виробництва, управлінська праця в матеріальному виробництві є працею продуктивною. Але в силу того, що управлінська праця вливається як складова частина в створену продукцію, виникають труднощі в об'єктивній оцінці її результатів і здійсненні обґрунтованого стимулювання. Питання оцінки праці керівників знайшло відображення в роботах багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених економістів. Серед них: М. Альберт, М. Вудкок, В. Зигерт, М. Мескон, Д. Мерсер, Л. Хеифец і інші. У вітчизняній літературі особливу значущість мають теоретичні напрацювання та практичні рекомендації учених – О.Ю. Амосов, В.Я. Амбросова, В.Г. Андрійчука, Л.М. Анічина, Д.П. Доманчука, В.А. Линевича, М.Й. Маліка, М.Ф. Соловйова, В.М. Трегобчука, В.І. Шияна, та інших. Методологічні та методичні питання розвитку менеджменту в сільському господарстві розкриваються в наукових працях О.Д. Гудзинського, Й.С. Завадського, М.П. Сахацького, О.В. Ульянченка, О.М. Шпичака та інших.
Разом з тим, в економічній літературі перехідного періоду не знайшла достатнє відображення оцінка ефективності методів менеджменту і зовсім не розроблені питання мотивації праці фахівців і керівників, що привело до втрати їхнього інтересу до продуктивної праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Підвищення ефективності праці керівників аграрних підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок