Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХудожнЬО-СТИЛЬОВІ ПРИНЦИПИ тенорового співу в оперному МИСТЕЦТВІ

ХудожнЬО-СТИЛЬОВІ ПРИНЦИПИ тенорового співу в оперному МИСТЕЦТВІ

Назва:
ХудожнЬО-СТИЛЬОВІ ПРИНЦИПИ тенорового співу в оперному МИСТЕЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової
УДК - 78.03
Чжан Сяохао
ХудожнЬО-СТИЛЬОВІ ПРИНЦИПИ
тенорового співу
в оперному МИСТЕЦТВІ
Спеціальність 17.00.03 - Музичне мистецтво
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової, зав. кафедрою
сучасної музики і музичної культурології
Офіційні опоненти: : доктор мистецтвознавства, професор
Іваницький Анатолій Іванович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, кафедра фольклору та етнології
кандидат мистецтвознавства, доцент
Осіпова Вікторія Олександрівна,
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової, кафедра сольного співу
 
Захист відбудеться “19” грудня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса,
вул. Новосельського, 63, малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової, за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий “16” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства,
доцент А. Д. Черноіваненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблеми виконавської діяльності та її загальнонаукового, філософського обґрунтування становлять актуальний предмет сучасних музикознавчих досліджень. По-перше, тому, що містять очевидний культурологічний розворот творчості в галузі науки про мистецтво. По-друге, уводять у феноменологічний ракурс філософського бачення проблеми, затребуваний у наукових розробках сьогоднішнього дня. Оперна вокальність склалася як культурний орієнтир, що відбиває деякий істотний зміст творчого самовираження. Інтерес до могутніх, гіпертрофовано-міцних звучних голосів відрізняє не тільки європейську практику. Китайська музично-театральна співацька традиція також зорієнтована до теситури фальцетного регістру, зворотним боком якого є практика наднизького співу в храмовій та європейській оперній практиці.
Питання взаємодії культур Захід – Схід або Схід – Захід утворює актуальний поворот проблематики початку ХХІ століття в спрямованості до традицій цивілізацій Далекого Сходу, до Китаю зокрема. Адже минуле ХХ століття тяжіло до контактів з африканською культурою, що представляє доцивілізований шар мистецтва Первісності: “варваризми-неоварваризми” ХХ ст., починаючи від “скіфства” російського мистецтва 1900-1910-х і до експансії джазу, мали істотний “нахил” до африканської ритмо-ударної “матеріальності” звукового впливу. Третє тисячоріччя, що народжується, апелює до музичного вираження, яке споконвічно зв'язує європейське давньогрецьке цивілізаційне джерело й китайську Стародавність.
Провідною в даній роботі виступає проблема вокальності як основи музичного мислення європейської художньої культури – у її паралелях до мистецтва мелодійного співу китайського Сходу.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі сучасної музики та музичної культурології Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової і відповідає темі № 8 “Сучасна музика в системі міжпредметних зв'язків гуманітарних дисциплін” Перспективного плану науково-дослідної роботи ОДМА ім. А. В. Нежданової на 2000-2006 р. Тема затверджена на засіданні вченої ради академії (протокол № 4 від 13.10.2004 р.)
Об'єктом дослідження постає мистецтво оперного співу, обумовлене міфологічно-релігійним і філософським його генезисом та міметично-“наслідуваною” природою художньої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ХудожнЬО-СТИЛЬОВІ ПРИНЦИПИ тенорового співу в оперному МИСТЕЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок