Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУРДСЬКА ПРОБЛЕМА В КОНТЕКСТІ ВРЕГУЛЮВАННЯ ІРАКСЬКОЇ КРИЗИ

КУРДСЬКА ПРОБЛЕМА В КОНТЕКСТІ ВРЕГУЛЮВАННЯ ІРАКСЬКОЇ КРИЗИ

Назва:
КУРДСЬКА ПРОБЛЕМА В КОНТЕКСТІ ВРЕГУЛЮВАННЯ ІРАКСЬКОЇ КРИЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Гама Алі Кадер Макван
УДК: 327.58(567):323.15(=222.5)
КУРДСЬКА ПРОБЛЕМА В КОНТЕКСТІ ВРЕГУЛЮВАННЯ
ІРАКСЬКОЇ КРИЗИ
23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник : доктор політичних наук, професор
Скороход Юрій Степанович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
кафедра міжнародних організацій і дипломатичної служби
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Головченко Володимир Іванович,
кафедра країнознавства
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Пророченко Наталія Олександрівна,
доцент кафедри мов і цивілізацій Близького і
Середнього Сходу
Київського національного лінгвістичного університету.
Провідна установа: Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України‚ м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 30 травня 2007 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
м. Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий 26 квітня 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Ю. Константинов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним із вузлів напруги в регіоні Близького та Середнього Сходу протягом 1990-х рр. – на початку XXI століття є іракська криза, яка має два аспекти: міжнародний, обумовлений роллю й місцем цієї кризи в системі сучасних міжнародних відносин, її впливом на трансформацію цієї системи; і внутрішній, пов'язаний з питаннями формування державного устрою постхусейнівського Іраку в контексті співіснування й гарантій прав всіх соціокультурних і етнічних груп, що проживають в Іраку, і безпосередньо торкається проблеми прав курдів на самовизначення. Таким чином, виникнення іракської кризи й пошук шляхів її врегулювання актуалізувало курдську проблему як таку, котра має національний, регіональний і міжнародний вимір.
Національно-визвольна боротьба курдів в Іраку як складова частина національного руху всього курдського народу, одного з найдавніших народів Близького Сходу, що має 2500-літню історію й займає четверте місце (після арабів, турків і персів) серед великих етносів близькосхідного регіону, що був розділений між Туреччиною, Іраком, Сирією й Іраном, має свою специфіку. У ході врегулювання іракської кризи на початку 1990-х рр. прийняттям стосовно Іраку резолюцій Ради Безпеки ООН були сформовані передумови для створення “Вільного Курдистану” – першого курдського національно-територіального утворення на території однієї з держав Близького Сходу. “Вільний Курдистан” має реальну автономію, що після падіння режиму Саддама Хусейна ще більше зміцнилася, і може стати моделлю устрою курдської автономії в інших країнах регіону.
Ступінь впливу іракської кризи на курдську проблему, важливість завдань, що стоять перед іракськими курдами для вирішення курдської проблеми в цілому визначили необхідність сконцентруватися на дослідженні саме іракського аспекту курдської проблеми.
Актуальність теми визначає наукове завдання, що вирішується в дисертації: дослідити вплив іракської кризи й процесу її врегулювання на курдську проблему.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертаційної роботи є складовою частиною комплексної програми науково-дослідних робіт Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченко “Наукові проблеми державного будівництва України” (номер державної реєстрації 0197U015204) і наукової теми Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченко “Міжнародні правові, політичні й економічні основи розвитку України” (номер державної реєстрації 0197U003322).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КУРДСЬКА ПРОБЛЕМА В КОНТЕКСТІ ВРЕГУЛЮВАННЯ ІРАКСЬКОЇ КРИЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок