Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РУХОВОЮ АКТИВНІСТЮ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РУХОВОЮ АКТИВНІСТЮ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РУХОВОЮ АКТИВНІСТЮ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ШВАЙ ОЛЕКСАНДР ДМИТРОВИЧ
УДК 796.1: 796.2
ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РУХОВОЮ АКТИВНІСТЮ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Луцьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному
університеті імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Приступа Євген Никодимович,
Львівський державний інститут
фізичної культури, завідувач кафедри
теорії і методики фізичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Вільчковський Едуард Станіславович,
Інститут проблем виховання АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, професор
Осінчук Володимир Григорович
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
фізичного виховання
Провідна установа Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, лабораторія діагностики функціональних резервів організму, Державний комітет молодіжної політики, спорту та туризму України, м.Київ
Захист відбудеться 25 вересня 2000 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.02 Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою: 43021, м.Луцьк, вул Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (43021, м.Луцьк, вул. Винниченка, 30).
Автореферат розісланий 25 серпня 2000 р.
Вчений секретарспеціалізованої
вченої ради Цьось А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміцнення та збереження здоров'я учнів, підвищення рівня їх фізичної підготовленості є найактуальнішими з головних завдань, які гостро стоять перед українським суспільством. Для вирішення цього складного і важливого завдання, перш за все, необхідно привести спосіб життя ді-тей у відповідність із закономірностями їх росту і розвитку, розробити ефективні засоби впливу на організм, запровади-ти раціональний режим праці й відпочинку. Саме в дитинстві закладається фундамент здоров’я людини. Рухова активність (РА) є одним з основних чинників, які визначають рівень фізичного стану дітей (Бальсевич В.К., Запорожанов В.А., 1987). Реалізація необхідного рівня РА дітей є основою нормального розвитку організму, стимулювання його адаптивних механізмів.
Однак, хоча існує декілька академічних праць (Душанін С.А., Іващенко Л.Я., 1985; Пирогова Е.А.,1986; Апанасенко Г.Л., 1985, 1986, 1992; Дубогай А.Д., 1991; Баєвський Р.М., 1979, 1987; Поташнюк Р.З., 1994; Сухарєв А.Г. 1988, 1991; Вільчковський Е.С., 1998) і значна кількість методичних робіт деталізованого характеру, які висвітлюють проблеми вдосконалення фізичного стану і збереження здоров’я як дорослих людей, так і дітей. Практично, не з’ясованими залишаються питання всебічного управління РА молодших школярів. Підставами для такого твердження є:
1. Відсутність чітко визначеної структури РА молодших школярів.
2. Недосконалість програми фізичного вихо-вання у школі, хоча вона й передбачає фор-ми організації занять, які мо-жуть незначною мірою компенсу-вати дефіцит РА учнів молодших класів, що виникає в умовах насиченого загальноосвітнього процесу, відразу після того як дитина пішла в школу. Однак, в реальних умовах функціонує лише од-на форма — урок фізичної культури, який проводиться двічі на тиж-день. Доповненнями є само-стійні заняття фізичними впра-вами, які здійснюються стихій-но у вигляді рухливих і спор-тивних ігор. Рівень керованості при цьому є мінімальним.
3. У шкільній практиці фізичного виховання в Україні майже не використовуються інструментальні методики контролю за обсягом та інтенсивністю фізичного навантаження, що знижує об’єктивність зворотнього зв’язку від школяра до вчителя фізичної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РУХОВОЮ АКТИВНІСТЮ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок