Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛІТА ЯК ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ЕЛІТА ЯК ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ЕЛІТА ЯК ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,77 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БАРАНЦЕВА Каріна Костянтинівна
УДК 316.344.42
ЕЛІТА ЯК ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному лінгвістичному університеті (кафедра філософії).
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
БОНДАРЧУК Інна Анатоліївна,
Київський державний лінгвістичний університет,
завідувач кафедрою філософії
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
БИЧКО Ада Корніївна,
Київський державний інститут
театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого,
завідувач кафедрою суспільних наук
– кандидат філософських наук
САДОХА Олена Володимирівна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.Сковороди,
в.о. доцента кафедри філософії
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії, м.Київ
Захист відбудеться “23” лютого 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “13” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук СИТНИЧЕНКО Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена, насамперед, завданням соціоструктурного реформування українського суспільства і має своїм безпосереднім витоком процес національного відродження України, його колізії, протиріччя та проблеми самоосмислення. Актуальність визначається також тим фактом, що в радянському просторі проблема еліти не тільки полишалася на периферії соціогуманітарних досліджень, але поставала, передусім, в “негативному” забарвленні – лише як об'єкт наукової критики. Криза соціалістичної ідеї, розпад соціальної системи, в котрій панували її модерністські принципи, цінності та норми, трансформація масової свідомості знаменні не тільки “зняттям” заборони на тему еліти як “класового” утворення, а й визріванням потреби з боку гуманітарної думки заповнити певні “білі плями” в своєму дослідницькому арсеналі, що означає не лише переосмислення теоретичного західноєвропейського спадку, але й зміну орієнтирів та способу організації сучасного філософського мислення. Необхідність означеної зміни пов'язана, в першу чергу, з тим, що ціла низка соціокультурних зрушень, властивих для посткомуністичного суспільства, які узагальнюються у понятті “транзитного соціуму”, дає змогу як вітчизняним дослідникам (Є.Бистрицький, Є.Головаха, С.Катаєв, А.Клепіков, С.Макєєв, А.Федоров та ін.), так і аналітикам з інших пострадянських країн (Н.Аітов, Л.Іонін, Ю.Качанов, Н.Козлова, Н.Смірнова, Н.Шматко та ін.) визначити посткомуністичне суспільство як суспільство постсучасне, яке, таким чином, “важко чи взагалі неможливо описати за рецептами класичних соціально-філософських систем” (Є.Бистрицький).
Осмислення нової, унікальної української соціокультурної та духовної ситуації, в контексті котрої своєрідно “ставиться під питання” класична спадщина взагалі та її модерністський дискурс про статус і етос еліти, зокрема, поглиблює також переконання в принциповій практичній значущості дискурсу про еліту: адже його теоретична артикуляція є водночас і способом формування самої еліти, з якою небезпідставно пов'язується поступ України в майбутнє. Відповідно, “емпіричною” формою актуальності та теоретичної значущості теми може слугувати (і слугує) дискурс про національну еліту, що інтенсивно артикулюється сьогодні як в Україні, так і в інших посткомуністичних країнах. Зокрема, в Україні питання національної еліти в тому чи іншому контексті піднімають такі сучасні науковці, як О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЕЛІТА ЯК ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок