Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОЇ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ

Загрузка...

МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОЇ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОЇ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Буркинський Ігор Борисович
УДК 334.012.64:338.45
 
МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ
АДАПТИВНОЇ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ
ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Берсуцький Яків Григорович, ректор Донецького університету економіки та права (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Черкасова Тетяна Олександрівна, заступник генерального директора з економічних питань ДВП "Укрпромводчормет" (м. Донецьк).
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ стратегічного потенціалу та макроекономічного аналізу (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 26 жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 25 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фінансовий аспект діяльності підприємств є однією з найбільш характерних рис економічного життя країн з розвинутою ринковою економікою. Тому зростання ролі механізмів фінансового менеджменту у функціонуванні підприємств малого бізнесу (ПМБ) в Україні варто розглядати як загальну тенденцію. До того ж складність проблем реалізації продукції вітчизняних підприємств на конкурентних ринках, відсутність доступних кредитних механізмів, велике податкове навантаження є головними факторами посилення важливості своєчасного вирішення фінансових задач.
Але у той же час управління фінансами ПМБ залишається на досить низькому рівні в зв'язку зі значною чутливістю до впливів зовнішнього економічного середовища. Разом з економічним зростанням і, зокрема, збільшенням кількості ПМБ в Україні за останні 6 років, починаючи з 2000р., більше, ніж на 35%, спостерігаються і масштабні структурні зрушення, які випливають з самої природи взаємин підприємств малого бізнесу і держави. Варто віздзначити ще й той факт, що частка ПМБ у загальному обсязі реалізованої продукції, робіт та послуг за цей період скоротилася майже у півтора рази – з 8,1% у 2000р. до 5,5% у 2005р.
Адаптація ПМБ до нових умов реформування економіки здійснюється найчастіше стихійно, без достатнього економічного обґрунтування та урахування необхідності застосування всього арсеналу засобів фінансового управління. Це дестабілізує їхню діяльність і визначає необхідність постійного пошуку ефективних рішень щодо пристосування до змін.
Проблеми управління фінансовими ресурсами дістали достатнього відображення в роботах як вітчизняних, так і закордонних авторів, таких, як Я.Г.Берсуцький, І.А. Бланк, В.П. Вишневський, В.М. Геєць, В.М. Глушков, Ю.Г. Лисенко, М.Г. Чумаченко,
Дж. Гандолфо, Б. Колас, П.А. Самуельсон, Р.М. Солоу, Дж.Р. Хікс, в яких враховано специфіку задач управління фінансовими ресурсами.
Однак, питання реформування механізмів управління стратегією фінансових взаємин, посилення ролі і функцій фінансового менеджменту, впровадження сучасних інформаційних технологій і інших досягнень науково-технічного прогресу та підвищення ефективності діяльності ПМБ висвітлені недостатньо, що обумовлює актуальність розробки механізмів формування адаптивної фінансової стратегії ПМБ, вибір теми даного дослідження, його мету і задачі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ АДАПТИВНОЇ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок