Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Джерела податкового права України

Загрузка...

Джерела податкового права України

Назва:
Джерела податкового права України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна Академія
Державної податкової служби України
Жук Людмила Василівна
УДК 347.73
Джерела податкового права України
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі конституційного, адміністративного і фінансового права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, Гаврилюк Руслана Олександрівна, доцент кафедри конституційного, адміністративного і фінансового права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Савченко Леся Анатоліївна, зав. кафедрою фінансового права, декан юридичного факультету Національної академії державної податкової служби України, м. Ірпінь;
кандидат юридичних наук, доцент Заверуха Ірина Богданівна, доцент кафедри конституційного, адміністративного і фінансового права Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів.
.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 03 березня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.27.855.02 в Національній академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
 
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розісланий 25 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Забарний Г.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Від того, як люди розуміють право, залежить, як вони будуть ним користуватися. Це ж саме стосується і джерел права. Звісно, що неправильне розуміння джерел права призводить до такого ж неправильного користування ними. В свою чергу, чим адекватнішим є розуміння джерел права, тим оптимальнішим і ефективнішим буде їх використання. Якщо, наприклад, у сучасній Україні є достатньо ознак, які свідчать про великі недоліки у використанні джерел її податкового права, то це означає, з нашої точки зору, що існують не менші проблеми з їх розумінням. Недарма одним з теоретиків фінансового права України П.С.Пацурківським зроблено висновок про те, що проблема джерел податкового права держави, як і джерел фінансового права в цілому, на загальнотеоретичному, методологічному рівні розроблена незрівнянно менше у фінансово-правовій науці, ніж категорії „предмет фінансового права” та „предмет податкового права”, „метод фінансового права” та „метод податкового права”.
Ступінь наукової розробки теми дослідження. За винятком підрозділу „Джерела фінансового права” в монографії П.С.Пацур-ківського “Проблеми теорії фінансового права” ні в українській, ні в російській та іншій зарубіжній літера-турі ці питання не досліджуються як об’єкти спеціальної наукової розробки, а зрідка лише дотично згадуються. П.С.Пацурківський у зазначеній нами роботі, за його ж словами, по суті лише сформу-лював деякі нові методологічні підходи до аналізу джерел фінан-сового права. На нашу думку, найціннішим з його нововведень є обґрунтування необхідності застосування принципу соціального натуралізму до аналізу явищ фінансово-правової дійсності, в т.ч. й аналізу джерел податкового права держави.
У недорозвинутому стані, як стверджують фахівці, перебу-ває також і загальноправова категорія “джерела права” в цілому. Ці дві категорії - “джерела податкового права” та “джерела права в цілому” співвідносяться між собою, як особливе та загальне, а тому, щоб з'ясувати по суті перше, необхідно хоча б у загальних рисах охарактеризувати друге. А тут має місце наступна ситуація. Для радянської юридичної науки, з якої виростає правова наука України, завжди була притаманна істотна недооцінка питання про джерела права.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Джерела податкового права України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок