Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Використання трудових ресурсів Промислового регіону

Використання трудових ресурсів Промислового регіону

Назва:
Використання трудових ресурсів Промислового регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки україни
Донецький національний університет
 
Табачкова Наталія Анатоліївна
УДК 331.582
Використання трудових ресурсів
Промислового регіону
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі менеджменту і господарського права.
Науковий керівник – академік НАН України, доктор економічних наук, професор Амоша Олександр Іванович, Інститут економіки промисловості НАН України (м.Донецьк), директор інституту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Прокопенко Микола Дмитрович, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), головний науковий співробітник відділу проблем економіки підприємств;
кандидат економічних наук Єськов Олексій Леонтьєвич, ЗАТ “Новокраматорський машинобудівний завод” (м. Краматорськ), начальник відділу організації праці та заробітної плати.
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем зайнятості та ринку праці (м. Київ).
 
 
Захист відбудеться “24” листопада 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд.409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “22” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П.Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В період переходу до ринкового механізму господарювання, що характеризується загальним погіршенням соціально-економічної ситуації як в Україні в цілому, так і в її регіонах, активізується ряд проблем, пов’язаних зі скороченням матеріального виробництва (особливо в перші роки перехідного періоду), зростанням безробіття, значними розбіжностями в рівнях доходів населення.
І хоча в останні роки економічна ситуація в Україні поступово стабілізується, наслідком тривалої кризи стало зменшення попиту на робочу силу з боку підприємств, досить високим залишається рівень безробіття, в тому числі прихованого, неефективно використовуються трудові ресурси. Все це викликає соціальну напруженість в суспільстві і тому вимагає вживання негайних заходів, за допомогою яких можна покращити соціально-економічну ситуацію.
Розвиток економіки країни, перш за все, ґрунтується на ефективному використанні її економічного потенціалу, важливою складовою якого є трудові ресурси. В комплексі складних соціально-економічних проблем, пов’язаних з ринковими перетвореннями, важлива роль належить збереженню та розвитку трудових ресурсів. В останні ж роки в Україні спостерігаються досить негативні тенденції в процесах відтворення трудових ресурсів, їх розподілі та використанні. Тому створення умов для розширеного їх відтворення повинно передбачатись довгостроковою стратегією суспільного розвитку.
Зміцнення потенціалу регіонів та запровадження ефективних механізмів, що сприятимуть їх розвитку, дозволить позитивно впливати на соціально-економічні процеси, які відбуваються в Україні, в тому числі використання трудових ресурсів, що набуває особливого значення, адже в центрі цього процесу знаходиться людина. Значну роль в економічному розвитку країни відіграють саме промислові регіони. Тому вирішення проблем, пов’язаних із використанням трудових ресурсів в промислових регіонах, дозволить зменшити соціальну напруженість в суспільстві, підвищити зайнятість і сприятиме зростанню життєвого рівня населення.
Теоретичні та методичні аспекти актуальних проблем економіки праці значного розвитку одержали в роботах відомих українських економістів: О.І.Амоші, С.І.Бандура, Д.П.Богині, А.Е.Воронкової, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Використання трудових ресурсів Промислового регіону

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок