Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ В КРИСТАЛАХ БОРАТІВ LaB3O6 І Li6Gd(BO3)3, АКТИВОВАНИХ ЦЕРІЄМ.

РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ В КРИСТАЛАХ БОРАТІВ LaB3O6 І Li6Gd(BO3)3, АКТИВОВАНИХ ЦЕРІЄМ.

Назва:
РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ В КРИСТАЛАХ БОРАТІВ LaB3O6 І Li6Gd(BO3)3, АКТИВОВАНИХ ЦЕРІЄМ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут монокристалів
Шеховцов Олексій Миколайович
УДК 535.34
РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ В КРИСТАЛАХ БОРАТІВ LaB3O6 І Li6Gd(BO3)3, АКТИВОВАНИХ ЦЕРІЄМ.
01.04.07 фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті монокристалів НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Толмачов Олександр Володимирович,
Інститут монокристалів НАН України
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кошкін Володимир Мойсейович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний Інститут”
завідувач кафедри фізичної хімії
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Гальчинецький Леонід Павлович,
Інститут сцинтиляційних матеріалів
НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, фізичний факультет,
м. Київ.
Захист відбудеться 23 грудня о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.169.02 при Інституті монокристалів НТК “Інститут монокристалів” НАН України, 61001, м. Харків, пр.Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці НТК “Інститут монокристалів” НАН України (м. Харків, пр. Леніна, 60).
Автореферат розісланий “ 20 “ листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.ф.-м.н. Притула І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною рисою макробудови кристалів кисневих сполук бору являється її існування у вигляді борокисневих комплексів, які можуть утворювати аніонну підгратку у вигляді острівків, ланцюгів, шарів та каркасу. Як і всі оксиди, борати характеризуються значною делокалізацією електронної щільності, великою поляризованістю аніонів, мають велике електростатичне поле кристалічної гратки в області вакансії. У залежності від типу аніонної підгратки кристалічна структура боратів буде відзначатися щільним пакуванням кристалічної гратки або відносною "пухкістю" і, відповідно, буде характеризуватися різною сукупністю кристалофізичних параметрів та параметрів електронної будови.
Ця тенденція яскраво проявляється, зокрема, на прикладі маловивчених рідкісно-земельних боратів: метаборату лантану LaB3O6 (LaBO) та змішаного літій-гадолінієвого ортоборату Li6Gd(BO3)3 (LGBO).
Аніонна підгратка LaBO створена двомірними борокисневими комплексами, у випадку LGBO – ізольованими борокисневими трикутниками. Обидва кристали є сполуками зі змішаним іонно-ковалентним типом зв’язків. Найбільш імовірним місцем утворення дефектів у кристалах LaBO та LGBO може виступати катіонна підгратка.
Активування рідкісноземельними іонами (РЗІ), які мають декілька зарядових станів і в залежності від типу кристалічної гратки та хімічного складу сполуки, можуть підвищувати або, навпаки, знижувати імовірність дефектостворення. Таким чином, при введенні у кристалічну гратку кристалів LaBO та LGBO, зокрема іонів церію, слід очікувати підвищення чутливості до впливу іонізуючого випромінювання, або, навпаки, підвищення радіаційної стійкості. Все це робить кристали LaBO та LGBO перспективними матеріалами для вивчення пострадіаційних ефектів.
На початок виконання роботи були відомі дані про оптичні властивості LaBO:Се и LGBO для порошків (полікристалів), або кристалів розміром у частку міліметра. Була відсутня інформація щодо радіаційно-стимульованих дефектів та впливу РЗІ на їх утворення. Дані стосовно інтерпретації механізму рентгенолюмінесценції кристалів LaBO:Се були суперечливі. Сцинтиляційні характеристики монокристалів LGBO:Се досліджувались, але існувало питання щодо часу випромінювальної релаксації (200 та 700 нс), зовсім не типового для люмінесценції іонів Се3+. Взагалі не було інформації про одержання оптично якісних крупногабаритних (V1 см3) монокристалів LaBO і LGBO.
Фізика радіаційних дефектів діелектричних кристалів являє собою одну з найважливіших складових фізики твердого тіла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РАДІАЦІЙНО-ІНДУКОВАНІ ДЕФЕКТИ В КРИСТАЛАХ БОРАТІВ LaB3O6 І Li6Gd(BO3)3, АКТИВОВАНИХ ЦЕРІЄМ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок