Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> І.І. КАЗАС – ПРОСВІТИТЕЛЬ КАРАЇМІВ ТА КРИМСЬКИХ ТАТАР

І.І. КАЗАС – ПРОСВІТИТЕЛЬ КАРАЇМІВ ТА КРИМСЬКИХ ТАТАР

Назва:
І.І. КАЗАС – ПРОСВІТИТЕЛЬ КАРАЇМІВ ТА КРИМСЬКИХ ТАТАР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
ПРОХОРОВ ДМИТРО АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 930.9 (Р 477.22): 371.97
І.І. КАЗАС – ПРОСВІТИТЕЛЬ КАРАЇМІВ ТА КРИМСЬКИХ ТАТАР
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ–2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Кримському відділенні Інституту сходознавства ім. А. Кримського Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Ганкевич Віктор Юрійович,
професор кафедри iсторiї України та
допоміжних дисциплін Таврійського національного університету
ім. В.I. Вернадського МОН України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Петрова Елеонора Борисівна
професор кафедри історії
стародавнього світу та середніх віків
Таврійського національного університету
ім. В.I. Вернадського МОН України
Шендрікова Сніжана Павлівна,
кандидат історичних наук,
науковий співробітник
Кримського наукового центру
НАН і МОН України
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 4 листопада 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського Національної академії наук України за адресою: 01001, Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, кім. 207).
Автореферат розісланий 4 жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Василюк О.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена тим, що зараз Україна переживає складний період державного будівництва, і в умовах багатонаціонального соціуму нашої країни дуже важливо проводити зважену державну політику в освітній сфері, яка б враховувала етнічні та конфесійні особливості громадян України. Звернення до позитивного досвіду минулого покликане допомогти у вирішенні завдань із забезпечення мирного співіснування різних за мовами, культурами і віросповіданнями народів у межах єдиної держави. Дослідження просвітницької діяльності І.І. Казаса, яке свого часу не було достатньо вивчене й узагальнене, дозволило виявити конкретний приклад творчої діяльності представників різних національностей і конфесій, прослідкувати етапи формування російської державної системи народної освіти кримських татар і караїмів.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках науково-дослідної теми Кримського відділення Інституту сходознавства ім. А. Кримського Національної академії наук України “Історичний досвід міжнаціональних і міжконфесійних відносин у Криму”, зареєстрованої в ЦНТІ під № 0103V008793, та наукового напряму “Суспільно-політичні та соціокультурні трансформації українського суспільства: історичні передумови, тенденції та прогнози”.
Мета дисертаційної роботи: реконструкція процесу формування і розвитку просвітницького і суспільного руху серед кримських татар і караїмів, а також висвітлення тієї ролі, яку відіграв у цьому процесі І.І. Казас. Відповідно об’єктом дослідження виступає біографія і творчість І.І. Казаса в умовах поліетнічного кримського регіону, предметом роботи – просвітницька діяльність І.І. Казаса в контексті російської державної системи освіти кримських татар і караїмів.
Хронологічні рамки дисертаційної роботи обумовлені датами народження і смерті І.І. Казаса (1832–1912), але при висвітленні питань, пов’язаних з розвитком його просвітницьких ідей, вони дещо розширюються, охоплюючи період з кінця XIX до середини XX ст.
Територіальні рамки роботи представлені, перш за все, Кримом, де жив і працював І.І. Казас. При висвітленні окремих епізодів біографії просвітителя в них включалися місця, в яких він перебував за службовим обов’язком або у зв’язку з науковою, суспільною і політичною діяльністю (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: І.І. КАЗАС – ПРОСВІТИТЕЛЬ КАРАЇМІВ ТА КРИМСЬКИХ ТАТАР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок