Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Перенесення енергії в нових синтетичних пептидвмісних системах”

“Перенесення енергії в нових синтетичних пептидвмісних системах”

Назва:
“Перенесення енергії в нових синтетичних пептидвмісних системах”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Юхименко Наталія Миколаївна
УДК 541.64 + 541.144.8.
“Перенесення енергії в нових синтетичних
пептидвмісних системах”
Спеціальність 02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії високомолекулярних сполук
Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Колендо Олексій Юрійович,
Завідувач кафедри хімії високомолекулярних сполук Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук,
Маслюк Анатолій Федорович,
Інститут біохімії імені А.В.Паладіна НАН України,
Головний науковий співробітник відділу хімії і біохімії ферментів.
Кандидат хімічних наук,
Пуд Олександр Аркадійович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
старший науковий співробітник відділу електрохімії органічних сполук.
 
Провідна установа:
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “_18__” _травня__ 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 60, хімічних факультет, ауд. , тел. 239-33-00.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_16__” квітня_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Комаров І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Cтійкі до дії світла та інших природних факторів полімерні матеріали необхідні для будівництва, сільського господарства, космічних досліджень. Вони економлять ресурси та енергію через більші строки їх експлуатації. Для створення таких полімерів використовуються методи макромолекулярного дизайну, що передбачають в макромолекулах декілька типів елементарних ланок. Перспективним напрямком такого дизайну є внутрішньоланцюгове легування полімерних матеріалів за рахунок введення певних мономерних додатків до основного мономеру під час його полімеризації.
Одним з непростих, але важливих та перспективних завдань полімерної науки є створення “розумних” полімерів, до яких належать, зокрема, полімери з направленим внутрішньомолекулярним перенесенням енергії збудження (ВПЕЗ), які можна застосовувати, як базові елементи оптоелектронних пристроїв “молекулярної електроніки”. Цей ефект може бути використано для створення фотостабілізованих полімерних матеріалів, в яких збуджені стани гасяться за рахунок перенесення енергії на ланку стабілізатора. Вивчення перенесення енергії фотозбудження у полімерах являє значний, як фундаментальний, так і практичний інтерес.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в рамках держбюджетних тем Кабінету Міністрів України: № 0194U017898 “Дослідження фотопе-ретворень, деструкції та фотостабілізації в композиційних матеріалах на основі нових класів азидів, інформаційних середовищах та синтетичних полімерах”, № U003080 “Модифікація полімерів та їх композитів при використанні сполук з внутрішньомолекулярним переносом енергії і органічних азидів”, № 0101U002162 “Розробка теоретичних основ макромолекулярного дизайну полімерних матеріалів нової генерації”.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи був синтез пептидвмісних модельних сполук, мономерів та полімерів на основі ароматичних та аліфатичних амінокислот з кількома несупряженими -електронними ароматичними системами для макромолекулярного дизайну, та вивчення їх фотофізичних та фотохімічних властивостей.
Для досягнення цієї мети було необхідно:
обрати, як об’єкти, ?-електронні системи, між якими може відбуватися внутрішньомолекулярне перенесення енергії, синтезувати модельні пептиди і довести, що даний ефект присутній в модельних сполуках;
визначити критичну відстань, на яку відбувається внутрішньомолекулярне перенесення енергії між обраними ?-електронними системами в модельних сполуках і порівняти її з літературними даними;
синтезувати блочні пептиди та визначити критичну довжину блока, за якої відбувається повне перенесення енергії збудження на блок - акцептор;
синтезувати мономери на основі модельних сполук та вивчити їх полімеризаційну здатність в гомо- та кополімеризації;
перевірити наявність внутрішньомолекулярного перенесення енергії в одержаних мономерах та полімерах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: “Перенесення енергії в нових синтетичних пептидвмісних системах”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок