Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ У МЕРЕЖАХ ВОДОПОСТАЧАННЯ

ОПТИМІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ У МЕРЕЖАХ ВОДОПОСТАЧАННЯ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ У МЕРЕЖАХ ВОДОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Шаманський Сергій Йосипович
УДК 621.3.087.4
ОПТИМІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ
У МЕРЕЖАХ ВОДОПОСТАЧАННЯ
Спеціальність 05. 11. 16 – Інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ВІННИЦЯ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Мiнiстерства освіти i науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Ратушняк Георгій Сергійович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри “Теплогазопостачання”
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Сопрунюк Петро Маркіянович,
Фізико-механічний інститут
ім. Г. В. Карпенка НАН України,
керівник відділу електричних вимірювань
фізичних величин
кандидат технічних наук,
Кабачій Владислав Володимирович,
Вінницький національний технічний університет,
доцент кафедри “Автоматика та інформаційно-
вимірювальна техніка”
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут метрології
вимірювальних і управляючих систем
Держспоживстандарту України, м. Львів
Захист відбудеться “28” січня 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розіслано “21” грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Павлов С. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ступінь телемеханізації вимірювань технологічних параметрів у мережах водопостачання низький і не відповідає сучасним вимогам. Неоперативне виявлення та ліквідація аварій призводить до 30 % втрат води у водоводах та додаткових щорічних затрат електроенергії близько 1.1 млрд. кВт годин. Підвищення ефективності роботи мереж подачі і розподілу води (ПРВ) потребує застосування оптимальних інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) для комплексного вимірювання витрат, впровадження яких стримувалось відсутністю до недавнього часу ефективних первинних перетворювачів для вимірювальних каналів.
Питаннями підвищення ефективності ІВС в цілому, їх метрологічного забезпечення та методами оптимізації займались відомі науковці: Володарський Є.Т., Дубовой В.М., Кавалеров Г.І., Квєтний Р.Н., Колпак Б.Д., Кузьмін І.В., Кухарчук В.В., Маліков В.Т., Мандельштам С.М., Мокін Б.І., Новицький П.Ф., Орнатський П.П., Поджаренко В.О., Поліщук Є.С., Сопрунюк П.М., Цапенко М.П. та інші. Багато уваги приділялось дослідженням точності процесів передачі інформації у каналах зв’язку, надійності інформаційних трактів, методам оптимізації показників функціонування телеметричної апаратури та інше. Проте досягнення оптимальних параметрів та високоефективних структур ІВС ПРВ неможливе без оптимального вибору первинного перетворювача, як одного з головних складових частин вимірювального каналу. На теперішній час існує цілий ряд засобів вимірювання витрат (ЗВВ), що можуть бути використані як первинні перетворювачі для ІВС ПРВ. Вони відрізняються як методами перетворення, так і технічними характеристиками. Різні конструкції мають функціональні особливості і різко відрізняються за вартістю. Широка область застосування, різноманітні умови експлуатації потребують науково обґрунтованого підходу до вибору ЗВВ з оптимальними параметрами на багатокритеріальній основі. До цього часу рекомендаціям щодо такого вибору приділялось недостатньо уваги, а сам вибір здійснюється переважно інтуїтивним шляхом. Тому актуальною є задача розвитку та вдосконалення теоретичних засад оптимізації інформаційно-вимірювальних систем у мережах водопостачання в напрямку оптимального вибору ЗВВ для використання їх як первинних перетворювачів у вимірювальних каналах цих систем.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дослідження проводились відповідно до приоритетних напрямків розвитку науки і техніки: “Перспективні інформаційні технології, прилади комплексної автоматизації, системи зв`язку”, “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології”, затверджених Постановою Верховної Ради України від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ У МЕРЕЖАХ ВОДОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок