Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом / сторінка 4

Назва:
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Публікації. За темою дисертації опубліковано 11 друкованих праць, з них 8 статей в журналах і 2 – в збірниках, затверджених ВАК України, 1 рішення про видачу патента.
Обсяг та структура дисертації. Дисертація викладена на 173 сторінках і складається зі вступу, огляду літератури, опису методів дослідження, чотирьох розділів власних досліджень, аналізу й обговорення отриманих результатів, висновків, практичних рекомендацій, списку використаних джерел. Текстова частина викладена на 146 сторінках. Літературний покажчик включає 241 джерело, з яких 201 – вітчизняних, 40 – іноземних авторів. Роботу ілюстровано 20 таблицями та 21 малюнком.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали та методи дослідження. Дослідження було проведено в 6 етапів. На I етапі було обстежено 240 жінок у віці від 18 до 40 років, які мали в анамнезі мимовільні аборти, первинне і вторинне ЗНВ, що настало після перших або повторних пологів, а також порушення МЦ за типом недостатності лютеїнової фази (НЛФ). На цьому ж етапі виділена й обстежена контрольна група – 30 соматично і гінекологічно здорових жінок.
На II етапі жінки обстежені за тестами функціональної діагностики (базальна температура, каріопікнотичний індекс, соно- і доплерометрія) для встановлення характеру порушення МЦ: одно- або двофазний МЦ. Серед обстежених пацієнток у 140 (58,33%) був установлений двофазний цикл. Жінки з ановуляторним МЦ були надалі виключені з дослідження, оскільки утрати вагітності або безплідність II в них мали, швидше за все, гормональну природу. На цьому етапі пацієнтки були обстежені на наявність інфекційного збудника за методом бактеріологічного посіву на культуру з метою виявлення умовно-патогенної або сапрофітної флори. Наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом (хламідії, уреа-, мікоплазма, гарднерели, ВПГ тип I і ЦМВ), виключалася або підтверджувалася за методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), загострення процесу виключалося чи підтверджувалося за імуноферментним методом з визначенням специфічних імуноглобулінів (Ig) класу М. У разі виявлення відповідних збудників інфекції хворі були проліковані з наступним контрольним дослідженням. При негативних результатах або при стійкій ремісії (ВПГ, ЦМВ) проводили подальше поглиблене обстеження.
Задачею III етапу було встановлення за даними гістероскопічного та гістологічного дослідження наявності чи відсутності ХЕ. В результаті обстеження 140 жінок у 77 (55,00%) був виявлений ХЕ. Ці жінки в подальшому склали досліджувану групу. Пацієнтки без ознак ХЕ були виключені з дослідження після III етапу.
На IV етапі 77 пацієнткам було проведено поглиблене обстеження для підтвердження висунутої нами гіпотези про вплив ХЕ на стан репродуктивної функції. З цією метою був вивчений гормональний, імунний статус, досліджені структурні і кількісні зміни ендометрія ультразвуковим і доплерометричним методом, був вивчений кровообіг матки і яєчників, а також був досліджений рецепторний апарат ендометрія.
Надалі (V етап) 77 пацієнток з наявністю ХЕ і порушенням репродуктивної функції були розділені на дві групи. До I (основної) групи ввійшло 40 пацієнток, яким була запропонована комплексна програма реабілітації з урахуванням отриманих даних поглибленого дослідження. До II групи (порівняння) увійшли 37 жінок, яким проводилося лікування хронічного запального процесу геніталій за загальноприйнятою методикою (Наказ № 503 МОЗ України).
Розподіл на групи проводився за методом випадкового добровільного анонімного вибору. Ефективність проведених реабілітаційних заходів (VI етап) оцінювалася за даними клініко-доплерометричних і ультразвукового досліджень, показників гормонального та імунного статусу (найближчий результат), а також по настанню вагітності й пологів (віддалений результат).
Гормональну функцію досліджували за тестами функціональної діагностики (термограма базальної температури, каріопікнотичний індекс), проводили фолікулометрію за методом ультразвукового дослідження на 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19 дні МЦ для встановлення часу овуляції, вимірювали величину домінуючого фолікулу і товщину ендометрія в ці ж дні для підтвердження синхронізації змін у яєчниках і матці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок