Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом / сторінка 5

Назва:
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Гормональне обстеження включало визначення фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), пролактину, естрадіолу (Е2) і прогестерону (П) за радіоімунологічним методом з використанням стандартних наборів фірм “Instar” (США), “Amerham” (Великобританія), “Sea Ire Sorin” (Франція).
Імунний статус оцінювали за показниками клітинного імунітету та його субпопуляцій: Т-клітини (СD3), Т-хелпери (СD4), Т-супресори (СD8), імунорегуляторний індекс (СD4/СD8), В-клітини (СD22); гуморального імунітету: Ig класу А, М, G; та факторів неспецифічного захисту (NST-тест, циркулюючі імунні комплекси, комплімент). Гормональні та імунологічні дослідження проводили в динаміці до та після лікування.
Ендоскопічне дослідження виконували на 12-14 або на 19-20 день МЦ в залежності від його тривалості за допомогою гістероскопа “Wiest” (Німеччина) із застосуванням оптичної трубки, що має п'ятикратне збільшення. Під контролем гістероскопа прицільно в місцях найбільш змінених ділянок ендометрія виконували забір матеріалу для подальшого гістологічного дослідження, потім забирали весь функціональний шар ендометрія, що залишився. Гістологічне і морфометричне дослідження отриманого матеріалу проводили на мікроскопі Olympus AX 70 Provis (Японія) за допомогою програми аналізу зображення Analysis 3.2 Pro (Soft Imaging, Німеччина). З цього матеріалу брали ендометрій для мікробіологічного аналізу (культуральний метод та виявлення антигену за методом ПЛР).
Дослідження рецепторів до естрогенів і прогестерону в залозах і стромі ендометрія у здорових жінок проводили у фазі ранньої (5-7 день МЦ), середньої (8-10 день) і пізньої (11-14 день) проліферації та ранньої (15-18 день), середньої (19-23 день) і пізньої (24-26 день) секреції. Розраховували індекс імунної реактивності (IRS), і на підставі цих даних будували графіки, що відображають зміну IRS у залозах і в стромі в динаміці МЦ здорових жінок. Рівень експресії рецепторів до естрогенів і прогестерону визначали в залозах і стромі ендометрія за допомогою напівкількісного індексу:
IRS=SI Ч PP,
де IRS – індекс імунореактивності, SI – оптична інтенсивність фарбування ядер, PP – відсоток позитивно пофарбованих ядер.
Результати дослідження рецепторного апарата здорових жінок дозволили виявити, що найбільш інформативними для визначення рівнів рецепторів до естрогенів і прогестерону в стромі та залозах ендометрія є середня і пізня стадії проліферації та рання стадія секреції. У жінок основної групи обстеження проводили однократно в ці періоди МЦ.
Потім IRS у кожної пацієнтки порівнювали з показниками контрольної групи, обчислюючи відсоток від норми. Для зручності клінічної оцінки ступеня змін стану рецепторного апарата ендометрія нами була запропонована шкала (Рішення про видачу деклараційного патенту № 18558/1 від 02.12.2005. Спосіб діагностики стану рецепторного апарата ендометрія до естрогенів та прогестерону у жінок / Чайка В.К., Дьоміна Т.М., Гошкодеря І.Ю.), де:
IRS 0-10% від норми оцінювався як тяжкий ступінь пошкодження рецепторного апарата ендометрія;
IRS 11-50% від норми – помірний ступінь пошкодження рецепторного апарата;
IRS 51-80% від норми – легкий ступінь пошкодження рецепторного апарата;
IRS 81-100% – норма.
Статистична обробка матеріалів проведена на РС АТ за методами варіаційної статистики і рангової кореляції з використанням стандартного пакету прикладних програм Excel’2000 для Windows’XP’Professional. Вірогідність розходжень параметричних показників оцінювалася за допомогою t-критерію Ст’юдента, значимість розходження часток оцінювалася за методом кутового перетворення Фішера. Розходження між порівнюваними величинами визнавали статистично достовірними при рівні значимості р < 0,05.
Результати дослідження і обговорення. Для вирішення поставлених задач було обстежено 240 жінок з порушенням репродуктивної функції, в результаті чого у 140 (58,33%) був встановлений двофазний МЦ з НЛФ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок