Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом / сторінка 6

Назва:
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
При більш поглибленому обстеженні на наявність інфекційного збудника у 94,81% виявлений запальний процес геніталій, причому умовно-патогенна флора виявлена у 18,18% випадків і представлена стафілококом, стрептококом, кишковою паличкою, кандидами. В 76,62% випадків виявлена мікст-інфекція: сполучення умовно-патогенної флори з ІПСШ, у тому числі – вірусними. В 25,97% випадків має місце невідповідність спектра мікроорганізмів у цервікальному каналі та ендометрії. Запальний процес носив хронічний характер з частими загостреннями. Причинами запалення був обтяжений акушерський анамнез (часті аборти, вишкрябання після мимовільних абортів або патологічних пологів).
Ехографічні ознаки патологічних змін матки були виявлені у 88,31% пацієнток. Це виражалося в різній товщині ендометрія, переривчастій лінії М-ехо, відсутності чіткого контура між ендо- і міометрієм, розширенні спиралевідних судин ендометрія, гіперехогенних включеннях в структурі ендо- і міометрія.
Для уточнення діагнозу було проведено гістероскопічне дослідження, при якому ознаки ХЕ були виявлені у 82 (58,57%) з 140 обстежених жінок. Ендоскопічна картина дозволила макроскопічно виділити форми та поширеність запального процесу. Так, осередкова форма гіперпластичного варіанту ХЕ була виявлена в 12,20% випадків, гіпопластичний варіант діагностовано у 33,77%. Крім форм ХЕ, були виявлені поліпи ендометрія (36,59%), синехії (37,80%), субмукозна міома матки (7,32%).
За даними ряду авторів, ХЕ характеризується нерівномірним яскраво-рожевим або червоним забарвленням слизової оболонки матки, що не залежить від фази МЦ (О.І. Топчієва, 1978; Г.Е. Чернуха та співавт., 2002; І.Б. Вовк, 2004; A.A.et al., 2000; N.et al., 2000). Аналіз проведених нами досліджень дозволив розширити перелік безсумнівних ознак ХЕ. До них відносяться: підвищена кровоточивість слизової оболонки ендометрія при узятті біопсії (84,42%), порушення регенерації і відторгнення ендометрія (75,32%), “пухкий” набряклий ендометрій з ділянками гіпоплазії (“мозаїчний”) і гіперплазії з крововиливом (58,44%). Останнім діагностичним методом верифікації ХЕ було гістологічне дослідження.
При морфологічному дослідженні у 77 (55,00%) пацієнток був верифікований діагноз ХЕ при відсутності виражених клінічних проявів. При гістологічному дослідженні були виявлені всі чотири ознаки морфологічної діагностики ХЕ: 1) наявність запальних інфільтратів, що складаються з лімфоїдних елементів з осередковою або дифузійною локалізацією в базальному і функціональному шарах ендометрія; 2) наявність плазматичних клітин; 3) осередковий фіброз строми; 4) склеротичні зміни стінок багатьох спіральних артерій ендометрія, що виявляються при найбільш тривалому перебігу захворювання. Хронічний запальний процес сприяв розвитку синехій, гіперпластичних процесів і поліпів ендометрія.
При вивченні біоптатів слизової оболонки матки у жінок з порушенням репродуктивної функції в анамнезі виявилося, що в 35,06% випадків структура ендометрія не відповідала дню МЦ. При цьому ступінь порушення секреторних перетворень ендометрія коливався від легкого уповільнення секреторної трансформації ендометрія до майже повної її відсутності. У 79,22% жінок виявлений ендометрій секреторного типу з недостатністю секреторних перетворень; у 20,78% пацієнток гістологічна структура ендометрія характеризувалася змішаною будовою.
Поряд з наявністю морфологічних ознак запалення виявлені осередкова гіперплазія ендометрія, часткова гіпоплазія, поліпоз. Одним із клінічних проявів цього є резистентність до гормональної терапії, яка виражається у відсутності ефекту від проведеної терапії, що спостерігалося в анамнезі пацієнток із ХЕ.
Нами проведено дослідження рецепторного апарата ендометрія у пацієнток з ХЕ і в контрольній групі за фазами МЦ. Найвищі значення IRS, що характеризує рівень ядерних рецепторів до естрогенів і прогестерону як у залозах, так і в стромі, у жінок контрольної групи реєструвалися в пізню фазу проліферації, тобто перед овуляцією (10-14 день МЦ).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок