Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

Загрузка...

Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом / сторінка 7

Назва:
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Так, значення IRS до естрогенів у залозах складає 190-200 ум.од., а до прогестерону – 180 ум.од. Показник експресії до естрогенів трохи перевищує аналогічний показник до прогестерону в той же період МЦ.
Вивчення рецепторного статусу в контрольній групі показало, що після овуляції кількість ядерних рецепторів до естрогенів і прогестерону в залозах ендометрія значно знижується, і найменше значення спостерігається в середню і пізню фазу секреції, причому показники IRS до прогестерону були нижчими, ніж показники IRS до естрогенів. Так, IRS до естрогенів знизився з 190-200 ум.од. до 25 ум.од., IRS до прогестерону – з 180 ум.од. до 0-15 ум.од. В стромі ендометрія відбувалися аналогічні зміни, але їхній характер носив більш плавний перехід від максимальних показників IRS до естрогенів у фазі проліферації до зниження у фазі середньої та пізньої секреції (з 120-175 ум.од. до 25-60 ум.од.). На відміну від рецепторів до прогестерону в залозах, коли є один пік підйому експресії рецепторів до прогестерону у фазі проліферації, у стромі є другий пік підйому у фазі середньої і пізньої секреції та плавне зниження перед менструацією (з 155 ум.од. до 120 ум.од. відповідно).
Довше всього протягом МЦ залишається підвищеним вміст ядерних рецепторів до прогестерону в стромі, що погоджується з даними інших дослідників (Н.М. Побединський та співавт., 2000; О.В. Лисенко та співавт., 2004; Q.et al., 1998; I.et al., 2004). Таким чином, отримані нами дані свідчать про те, що естроген-рецепторний і прогестерон-рецепторний статус корелює зі змінами гормонального фону і є показником змін в ендометрії при нормальному МЦ. Інша закономірність виникає при ХЕ, коли відбувається зміна морфологічної структури ендометрія і рецепторного апарата. При наявності змін рецепторного апарата порушується, по-перше, зв'язування гормонів з рецепторами навіть при нормальному їхньому рівні в крові, по-друге, розвивається патологічна аферентація в структури ЦНС, які регулюють діяльність гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи. У результаті цих змін відбувається вторинне зниження гормональної функції яєчників, що призводить до порушення репродуктивної системи (О.М. Феськов, 2002; Т.А. Федорова, 2003; С.М. Белобородов, 2004; M.et al., 1999).
При дослідженні рецепторного апарата у пацієнток з верифікованим діагнозом ХЕ було виявлено різке порушення експресії стероїдних рецепторів. Так, у фазі пізньої проліферації IRS рецепторів до естрогенів в залозах знижувався в 9,12 рази, до прогестерону – у 4 рази (р<0,05) у порівнянні з аналогічним показником в контрольній групі. В стромі IRS рецепторів до естрогенів знижувався у 80 разів (р<0,05), до прогестерону – у 3,3 разу (р<0,05) у порівнянні з аналогічними показниками у здорових жінок.
За ступенем рецепторної недостатності жінки основної групи розподілилися наступним чином. I ступінь рецепторної недостатності в залозах був виявлений у 7,79% випадків, II ступінь – у 12,99%, III – у 79,22%. В стромі ендометрія у жінок з ХЕ I ступінь рецепторної недостатності був зареєстрований також у 7,79% випадків, II ступінь – у 18,18%, III ступінь – у 74,03%. У 3,89% хворих основної групи спостерігалася цілковита відсутність рецепторів в ендометрії, що пов’язане з тривалістю захворювання більше 5 років, наявністю асоційованої вірусно-бактеріальної інфекції, травматичним пошкодженням ендометрія внаслідок внутрішньоматкових втручань (більше 4), перебуванням ВМК в порожнині матки більше 5 років.
Вищеописані фактори і наявність вірусної інфекції за даними деяких авторів є причиною порушення репродуктивної функції через їхній прямий зв'язок з пошкодженням ендометрія (Т.А. Федорова, 2003; А.В. Шуршалина, 2003), а гормональні порушення у цих пацієнток є вторинними (Н.М. Анічков, 2001; Г.Е. Чернуха та співавт., 2002). Нами було проведено дослідження гормонального профілю у пацієнток із ХЕ і порушенням репродуктивної функції. При обстеженні жінок порушення менструальної функції відзначалося у 70,13% у вигляді опсо-, олігоменореї, альгодисменореї та передменструального синдрому напруження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок