Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

Загрузка...

Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом / сторінка 8

Назва:
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У 72,72% випадків обстежені жінки відзначили зміну характеру менструальної функції за вищевикладеними критеріями через 2,58±0,13 років від початку захворювання, а 18,18% – через 6,10±0,54 років.
Порушення гормональної функції яєчників на підставі отриманих даних дослідження можна розцінити як НЛФ. При аналізуванні гормональних показників в досліджуваній групі пацієнток з ХЕ і в контролі виявлено, що показники стероїдних гормонів в динаміці МЦ мають достовірні розходження (р<0,05). Простежується підвищення Е2 перед овуляцією, але цей показник вірогідно знижений у порівнянні з контрольною групою (відповідно 0,94±0,11 і 1,41±0,02 нмоль/л, р<0,05). Концентрація П має тенденцію до зниження, і, досягаючи критичного рівня на 21 день МЦ, стає в 2,3 разу менше рівня в контрольній групі (відповідно 10,74±1,41 і 22,81±2,44 нмоль/л, р<0,05). Показник ФСГ/ЛГ у досліджуваній групі склав 1:1,8, а в контролі – 1,5:1. Співвідношення ФСГ і ЛГ – більш точний у діагностичному аспекті тест, ніж значення кожного з показників окремо, через варіабельність їхніх нормальних значень. У середині МЦ в контрольній групі перед овуляцією спостерігався підвищений рівень ЛГ (29,68±1,68 МО/л), у досліджуваній групі концентрація ЛГ також підвищувалася (18,78±1,56 МО/л), однак піком це назвати не можна, у зв'язку з чим ми спостерігали в цій же групі зниження Е2 у середині МЦ. У досліджуваній групі спостерігався зсув фази середини розквіту жовтого тіла на 4-6 днів (5,20±1,30 дня), і показники П в цей період у порівнянні з контролем були в 3,5 разу нижчими за норму (відповідно 10,74±1,41 і 22,81±2,44 нмоль/л, р<0,05). Таким чином, у пацієнток із ХЕ спостерігалися порушення функції гіпофізарно-яєчникової системи з розвитком НЛФ. При цьому було виявлено порушення експресії рецепторів до естрогенів і прогестерону як у залозах, так і в стромі від середнього до тяжкого ступеня в залежності від давності запального процесу і наявності травматичного компоненту, пов'язаного з частими абортами, вишкрібаннями після мимовільних абортів і патологічних пологів, а також характеру інфекційного збудника.
Розвитку хронізації запального процесу в ендометрії сприяють не тільки гормональний дисбаланс і персистенція інфекції, але й зміни в імунній системі. Аналіз показників клітинного імунітету у жінок з ХЕ показав достовірне зниження загальних CD3 за рахунок зниження хелперної субпопуляції CD4 (р<0,05) при незмінених показниках CD8, зниження CD16 і CD22 у порівнянні з аналогічними показниками в контрольній групі (р<0,05). При вивченні гуморального імунітету у жінок з ХЕ звертало на себе увагу достовірне зниження Ig G (р<0,05), що вказує на ослаблення захисних механізмів організму від вірусних і бактеріальних інфекцій, що призводило до тривалої персистенції мікробного фактора. З іншого боку відомо, що багато вірусів діють імуносупресивно. Таким чином, створюється хибне коло: активація інфекції викликає імунодефіцитний стан, а зниження імунітету, у свою чергу, сприяє активації інфекції. Фактори неспецифічного захисту також змінювалися у хворих з ХЕ: спостерігалося зниження функції макрофагів, що виражалося у підвищенні NST-тесту (р<0,05); достовірне зниження комплементу у порівнянні зі здоровими жінками (р<0,05). Кількість ЦІК у пацієнток із ХЕ у порівнянні з контрольною групою була достовірно вищою в 1,5 разу (р<0,05). Дані зміни ЦІК і комплементу вказують на виснаження системи комплементу через тривалість хронічного запального процесу в організмі, у зв'язку з чим зростають показники ЦІК, які блокують функцію клітинного і гуморального імунітету, що призводить до нездатності протистояти інфекції. Таким чином, виявлені зміни можна розцінити як вторинний імунодефіцит. Зміни імунних параметрів унаслідок персистенції вірусів можуть призводити вдруге до активації бактеріальної флори, утворення асоціативних комплексів, розвитку автоімунних порушень, і саме ці вторинні фактори виступають як причина ЗНВ, порушення менструальної функції та ін. Найбільш значні зрушення показників імунного статусу реєструвалися в пацієнток із тривалістю захворювання більше 5 років і при наявності мікст-інфекції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок