Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом / сторінка 9

Назва:
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У пацієнток із хронічним запальним процесом і порушенням репродуктивної функції на тлі асоційованої інфекції відбувається складна перебудова імунного гомеостазу, формується імунопатологічний стан за типом вторинного імунодефіциту, що може бути причиною хронізації запального процесу.
У зв'язку з вищевикладеними уявленнями про патогенетичний розвиток змін при ХЕ нами розроблений і впроваджений комплекс лікувальних і реабілітаційних заходів для пацієнток із ХЕ, що планують вагітність (рис.). В залежності від виду проведеної терапії жінки з ХЕ і порушенням репродуктивної функції були розподілені на 2 групи: 40 пацієнткам з основної групи був проведений запропонований комплекс лікувально-профілактичних заходів; 37 пацієнток з групи порівняння одержували загальноприйняту антибактеріальну терапію виявлених запальних захворювань геніталій.
Після першого курсу комплексної терапії у пацієнток основної групи ефективність лікування склала 77,50%, повторний курс пройшли 22,50% пацієнток, і контрольні обстеження на наявність інфекції дали негативний результат. В групі порівняння ефективність лікування після першого курсу склала 38,20%, після другого курсу – 26,40%, а в 31,40% випадків не вдалося одержати позитивного ефекту у пацієнток з асоційованою інфекцією.
В результаті проведення імунокоригуючої терапії виявлений її позитивний вплив на усі ланки клітинного, гуморального імунітету і фактори неспецифічного захисту: практично всі показники після лікування наближалися до показників контрольної групи (р>0,05).
Основними критеріями ефективності проведеної корекції гормонального гомеостазу були: ультразвукові та доплерометричні дослідження з визначенням розмірів домінантного фолікула, товщини і структури ендометрія в динаміці МЦ, розмірів жовтого тіла, коефіцієнтів кровообігу S/D в a.uterina і a.ovarica. Дані ехографії в поєднанні з термограмою базальної температури та гормональними показниками надали можливість адекватно оцінити функціональний стан яєчників і відповідь ендометрія на дію стероїдних гормонів. Застосовані функціональні методи контролю найвищою мірою достовірні, але на відміну від діагностичного вишкрібання не є інвазивними, що особливо важливо для пацієнток із ХЕ, щоб уникнути зайвої травми ендометрія.
Рис. Алгоритм діагностики і тактики ведення пацієнток з ХЕ
Після проведеного лікування відновлення МЦ відбулося у 92,50% пацієнток основної групи, у групі порівняння цей показник склав 64,50% (р<0,05). Кількісні і структурні зміни ендометрія у бік нормалізації відповідно до дня МЦ відбулися у 65,00% пацієнток основної групи, а в групі порівняння – у 23,00% (р<0,05). Кровообіг у a.uterina і a.ovarica відновився до норми у 75,00% пацієнток основної і в 31,50% – групи порівняння (р<0,05). Гормональні показники відновилися в основній групі у 94,50% пацієнток, в групі порівняння – у 69,70% (р<0,05). Віддалені результати були такими: у 18 (45,00%) жінок основної групи настала вагітність, що закінчилася в строк пологами життєздатними малюками; в групі порівняння вагітність була зареєстрована у 4 (10,81%) жінок, з них у 2 (5,41%) відбувся викидень та у 2 (5,41%) – дострокові пологи.
Таким чином, ХЕ як причина порушення репродуктивної функції зустрічається, за нашими даними, у 55% випадків, перебігає зі стертою клінічною симптоматикою та маскується під різні гінекологічні захворювання (порушення МЦ, безплідність II) і акушерські ускладнення (ЗНВ, вторинне ЗНВ). При ХЕ більше ніж у половині випадків визначається контамінація ендометрія асоційованою вірусно-бактеріальною інфекцією, що викликає дистрофічні запальні зміни й ушкодження рецепторного апарата. Хронізації процесу сприяють також порушення в гормональному статусі (порушення функції яєчників за типом НЛФ) та імунній системі за типом вторинного імунодефіциту.
У зв'язку з вищевикладеним, ХЕ необхідно розглядати із синдромологічних позицій, оскільки від цього залежить тактика обстеження і лікування пацієнток. Тільки комплексна програма діагностики і реабілітації пацієнток дає можливість підвищити якість діагностики ХЕ і викликаних ним системних порушень та підвищити ефективність відновлення репродуктивної функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок