Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ДАВАЛЬНИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ДАВАЛЬНИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ДАВАЛЬНИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"Запорізький інститут державного та муніципального управління"
ЄДИНАК Тетяна Сергіївна
УДК: 338.246.025.2:339.97
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА КОНТРОЛЬ
ОПЕРАЦІЙ З ДАВАЛЬНИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ
У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Запоріжжя – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті "Запорізький інститут державного та муніципального управління".
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Пісьмаченко Людмила Миколаївна,
Гуманітарний університет "Запорізький інститут державного та муніципального управління",
доцент кафедри державного управління та адміністративного менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, доцент
Іваницька Ольга Михайлівна,
Державна академія статистики, обліку і аудиту Державного комітету статистики України,
завідувач кафедри банківської справи;
кандидат економічних наук, доцент
Мазуренко Валентина Петрівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин,
доцент кафедри управління зовнішньоекономічною діяльністю.
Захист відбудеться 2007 р. об годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.127.03 Гуманітарного університету "Запорізький інститут державного та муніципального управління" за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд. 125.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Гуманітарного університету "Запорізький інститут державного та муніципального управління" за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б.
Автореферат розісланий 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради З.О. Надюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здобуття Україною статусу країни з ринковою економікою відкрило широкі можливості для її інтеграційного розвитку та участі в міжнародному поділі праці. Через кризову ситуацію в економічній сфері пострадянського простору внаслідок руйнування єдиної загальнодержавної системи суспільного виробництва та суспільного розподілу праці і її результатів операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічній діяльності набули широкого застосування. На етапі формування економіки незалежної України такі операції стали єдиним засобом виходу з економічної кризи багатьох галузей. Однак подальший розвиток давальницьких операцій довів, що їх вплив на соціально-економічне становище України не є однозначним, що зумовлює необхідність їх регулювання та контролю з боку держави.
Зовнішньоекономічна діяльність є одним з напрямів, що досить глибоко вивчають вітчизняні та зарубіжні науковці та практики. У працях Л. Абалкіна, В. Воротіна, Н. Горячих, В. Гриньової, Г. Губерної, М. Корецького,
А. Кредісова, І. Михасюка, А. Сбітнєва, К. Сіо, Г. Філіної, С. Чистова розкрито роль держави в регулюванні зовнішньоекономічної діяльності. Державний контроль як особливу стадію управлінського циклу розглядають: В. Авер’янов, І. Іллієв, Л. Кінащук, С. Клімов, В. Князєв, В. Кобринський, В. Малиновський, Ю. Мех, Н. Нижник, О. Оболенський, В. Цвєтков. Державному контролю давальницьких операцій у своїх працях приділяють увагу Т. Лапенко, І. Нижній, Л. Пісьмаченко.
Проте, незважаючи на широке коло досліджуваних проблем, теоретичні та практичні аспекти державного регулювання й контролю зовнішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною досліджені недостатньо. Крім того, на сьогодні існує низка проблем, пов’язаних із недостатнім нормативним та методичним забезпеченням цих процесів, відсутній єдиний науково обґрунтований підхід до визначення їх основних понять, положень та принципів.
У зв’язку із цим виникає необхідність створення нових підходів до організації та здійснення державного регулювання та контролю операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічній діяльності як функцій державного управління, від чого залежить конкурентоспроможність економіки України на міжнародному ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА КОНТРОЛЬ ОПЕРАЦІЙ З ДАВАЛЬНИЦЬКОЮ СИРОВИНОЮ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок