Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ДОВГОТРИВАЛИХ ПІЛОТОВАНИХ КОСМІЧНИХ ПОЛЬОТІВ

ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ДОВГОТРИВАЛИХ ПІЛОТОВАНИХ КОСМІЧНИХ ПОЛЬОТІВ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ДОВГОТРИВАЛИХ ПІЛОТОВАНИХ КОСМІЧНИХ ПОЛЬОТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ІМЕНІ С.П.ТИМОШЕНКА
ВАСИЛЬЄВ ІГОР ЮРІЙОВИЧ
УДК 629.19
ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ДОВГОТРИВАЛИХ ПІЛОТОВАНИХ КОСМІЧНИХ ПОЛЬОТІВ
01.02.01 - теоретична механіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ -1998


Дисертацією є рукопис.
Работа виконана на механіко-математичному факультеті Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
Доктор фізико-математичних наук, професор Кіфоренко Борис Микитович, Київський університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри механіки суцільних середовищ.
Офіційни опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, професор Ларін Володимир Борисович, Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, завідувач відділу динаміки складних систем.
Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Семенов Володимир Миколайович, Інститут космічних досліджень НАН і НКА України, провідний науковий співробітник відділу аналізу перспективних космічних проблем.
Провідна установа:
Інститут математики НАН України, відділ динаміки й стійкості багатовимірних систем
Захист відбудеться “ 30 ” грудня 1998 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою 252057, Київ, вул. П.Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту механіки ім.С.П.Тимошенка НАН України.
Автореферат розісланий “ 27 ” листопада 1998року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Чернишенко І.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Об'єктом дослідження сучасної механіки космічного польоту є визначення на деякій зазначеній множині таких траєкторій та способів керування рухом космічного апарату та таких значень конструктивних параметрів цього апарату і його основних систем, які б забезпечували виконання заданного маневру найкращим у зазначенному сенсі чином. Одна з основних проблем механіки польоту - оптимізація параметрів, керувань та траєкторій польоту космічних апаратів, призначених для виконання довготривалих пілотованих міжпланетних експедицій, досліджується у дисертації.
Необхідно зазначити, що фундатори сучасної космонавтики К.Е.Ціолковський, Ф.А.Цандер, Г.Оберт, В.Гоман, Р.Ено-Пельтрі, С.П.Корольов, Ю.В.Кондратюк у своїх працях розглядали довготривалі пілотовані міжпланетні експедиції як провідний напрямок майбутньої космічної діяльності людства. В останні роки ХХ-го сторіччя задача виконання першої пілотованої експедиції до найближчої планети Сонячної системи - Марсу постає як першочергова і залишається такою, незважаючи на кон’юнктурні коливання, що природньо супроводжують процеси вибору приорітетів науково-технічного розвитку провідних космічних держав та співтовариств.
Для сучасних наукових оцінок різноманітних аспектів проблеми практичної реалізації довготривалих пілотованих міжпланетних експедицій характерне, по-перше, розуміння реальної складності технічних проблем, що виникають, яке грунтується на накопиченому за десятиліття розвитку практичної космонавтики досвіді; а, по-друге, усвідомлення всього комплексу соціально-політичних та економічних проблем, пов'язаних з організіцією марсіанської експедиції. Поєднання унікальної техніки, необхідної для виконання експедиції, з вимогами економічності, від яких ракетно-космічна галузь була практично вільна на початкових етапах свого розвитку, робить дослідження та використання оптимальних розв'язків всього комплексу проблем, що виникають, гостро актуальною.
Ступінь дослідженості теми. Проблема оптимізації довготривалих міжпланетних експедицій протягом трьох останніх десятиріч була одною з центральних в механіці космічного польоту. Фундаментальні результати, одержані для космічних апаратів (КА) з сучасними та перспективними ракетними двигунами, узагальнені в багатьох відомих монографіях, серед яких в першу чергу необхідно відмітити роботи В.В.Белецького, Г.Л.Гродзовського, Ю.Н.Іванова, В.В.Токарева, В.А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ДОВГОТРИВАЛИХ ПІЛОТОВАНИХ КОСМІЧНИХ ПОЛЬОТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок