Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на прикладі сили і витривалості)

РОЗВИТОК ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на прикладі сили і витривалості)

Назва:
РОЗВИТОК ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на прикладі сили і витривалості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ПРИСЯЖНЮК Станіслав Іванович
УДК 796.41.071.5
РОЗВИТОК ФІЗИЧНИХ
ЯКОСТЕЙ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ
КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
(на прикладі сили і витривалості)
24.00.02 - Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Л ь в і в – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Канішевський Станіслав Михайлович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Вільчковський Едуард Станіславович, Львівський державний інститут фізичної культури, професор кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент Третяков Микола Олександрович, Науково-методичний центр вищої освіти Міністерства освіти і науки України, завідувач соціально-гуманітарним сектором.
Провідна установа: Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 28 грудня 2001 року об 11 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К .829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 24 листопада 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Відродження і розбудова соціально-економічного і політичного життя України вносить значні зміни у загальнодержавну систему виховання підростаючого покоління, в якій чинне місце посідають нові підходи до створення більш ефективної системи фізичного виховання, що відзначено в низці програмно-нормативних документів, передусім у Цільовій комплексній програмі „Фізичне виховання – здоров'я нації” (1998).
Проблема зміцнення здоров'я дітей є одним з головних завдань нашого суспільства. Наскільки успішно вирішується питання фізичної підготовленості в ранньому шкільному віці, настільки залежить стан здоров'я, фізичний розвиток, працездатність, успіхи у навчанні та спорті дітей більш старшого шкільного віку (А.А. Гужаловский, 1988; В.І. Завацький, 1994; О.С. Куц, 1997; Е.С. Вільчковський, 1998; Т.Ю. Круцевич, 1999 та ін.).
Фізична підготовленість дітей 7-9 років здійснюється в процесі нерегламентованої рухової активності і загальноприйнятих форм занять фізичною культурою в школі. Практично ці форми не забезпечують необхідного тренуючого ефекту, особливо у розвитку сили і витривалості (Є.Н. Вавілова, ; Б.М. Шиян, ; Е.С. Вільчковський, ; С.М. Канішевський, 1999; Т.Ю. Круцевич, 2000 та ін.). Витривалість і сила, в основі яких лежать аеробно-анаеробні можливості індивіду, являються „стабілізатором” здоров'я (S.1979; О.Д. Дубогай, 1999; В.В. Шутько, 1991; Е.С. Вільчковський, 1998; М.В. Антонов, 1998 та інші). Досить добре розроблені методики розвитку рухових якостей пристосовані, головним чином, до інтересів спорту вищих досягнень і передбачають їх застосування на спеціально організованих (тренувальних) уроках (В.Ф. Новосельський, 1984; А.В. Усов, 1989; А.Г. Сухарєв, 1991; Г.П. Богданов, 1997; В.А.Романенко,1999 та ін.). Деякі автори для учнів цього віку віддають перевагу диференційованому методу навчання, яке ґрунтується на якісному виборі співвідношення фізичних вправ (Т.В. Петровська, 1983; Т.В. Смірнова,1985; В.А. Лєонова, 1990; О.Н. Коз-ленко,1992; Н.В. Москаленко, 1992 та ін.).
Разом з тим, не зважаючи на те, що у науково-методичній літературі є достатньо даних з питань покращення фізичної підготовленості учнів початкових класів, ефективний вибір методик, адекватний підбір засобів для розвитку сили і витривалості та раціональна організація навчального процесу учнів 1-3 класів в умовах двох (а в перспективі, або подекуди трьох ) уроків фізичної культури на тиждень ще мало вивченні та потребують подальшого наукового обґрунтування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на прикладі сили і витривалості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок