Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОВГОТРИВАЛА ЗМІННІСТЬ ЕМІСІЙНИХ СПЕКТРІВ Ве ЗІР РІЗНИХ ТИПІВ

ДОВГОТРИВАЛА ЗМІННІСТЬ ЕМІСІЙНИХ СПЕКТРІВ Ве ЗІР РІЗНИХ ТИПІВ

Назва:
ДОВГОТРИВАЛА ЗМІННІСТЬ ЕМІСІЙНИХ СПЕКТРІВ Ве ЗІР РІЗНИХ ТИПІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ І.І. МЕЧНІКОВА
ПАНЬКО ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 524.333
ДОВГОТРИВАЛА ЗМІННІСТЬ
ЕМІСІЙНИХ СПЕКТРІВ Ве ЗІР РІЗНИХ ТИПІВ
01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата фізико-математичних наук
Одеса 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному педагогічному університеті.
Науковий керівник:
Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Кримської астрофізичної обсерваторії Тарасов Анатолій Євгенович.
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, професор, завідуючий лабораторією теоретичної астрофізики і  гравітації Уманського педагогічного університету Железняк Олег Олександрович.
Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Одеського національного університету Ковтюх Валерій Володимирович.
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Харківського національного університету.
Захист відбудеться 22.06.2001р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради К41.051.04 при Одеському національному університеті імені І.І.Мечнікова за адресою:
65000, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету
за адресою: 65000, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 21.05.2001 р.
Вчений секретар С.Д.Каім
Спеціалізованої Вченої Ради
доктор фіз.-мат. наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний стан уявлень про Ве зорі.
Серед В зір III - IV класів світності є об'єкти, що подеколи показують в своїх спектрах емісійні лінії водню та іонізованих металів. Такі зорі в МК класифікації позначаються суфіксом "е". У найбільш загальному формулюванні термін Ве використовується для зір, у спектрах яких хоча б одноразово спостерігалася в емісії принаймні одна лінія водню. Емісія може бути слабкою і з'являтися тільки у перших членах бальмеровскої серії, зокрема, тільки в лінії Нб. Частка Ве зір серед всіх В зір в Галактиці складає близько 17%.
Першу Ве зорю – г– відкрив у 1866 році Анджело Секки. До нашого часу їх вже знайдено більш, ніж 3000. Завдяки високій світності і великій поширеності, Ве зорі спостерігалися досить часто. Це надало можливість виділити основні властивості цих об'єктів і пояснити умови виникнення емісії. Для Ве зір характерні:
- Велика швидкість обертання. Середнє значення проекції швидкості обертання на промінь зору (Vsini) дорівнює  км/с для Ве зір, тобто близько 0.7 критичної швидкості обертання, в той час як для більшості В зір значення Vsini знаходиться у межах 0-50 км/с;
- Різноманітна спектральна змінність на інтервалах часу від кількох годин до десятиріч;
- Наявність (і змінність) інфрачервоного надлишку;
- Наявність в далекій ультрафіолетової області спектральних ліній елементів у високих ступенях іонізації.
Останнім часом для позначення об'єктів з цими властивостями також використовують вираз “Ве феномен”.
Основна увага в сучасних дослідженнях Ве зір приділяється явищам, пов'язаним з формуванням і змінністю екваторіальних дисків. У теперішній час вважається, що Ве зорі мають велику двокомпонентну зовнішню атмосферу: полярні області гарячого зоряного вітру, які випромінюють в ультрафіолетової області спектра, і відносно холодний (~104К) тонкий екваторіальний диск, в якому виникають емісійні лінії видимої області спектру та інфрачервоний надлишок. Рух газу та структура навколополярних областей визначаються світловим тиском. Густина газу в навколополярних областях в 3 разів менша, ніж густина газу в екваторіальному диску. Швидкість радіального руху газу у диску не перевищує швидкості теплового руху, тобто декількох кілометрів за секунду, принаймні, до відстані в  від зорі, тобто диск є стійким у радіальному напрямі (як R позначено радіус зорі). Швидкість обертання диска близька до кеплеровської. З кореляції між напівшириною профілів емісійних ліній та Vsini зорі слідує, що вісь обертання навколозоряного диску співпадає з віссю обертання зорі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОВГОТРИВАЛА ЗМІННІСТЬ ЕМІСІЙНИХ СПЕКТРІВ Ве ЗІР РІЗНИХ ТИПІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок