Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВОРИ ВАЛЮТНОГО ДИЛІНГУ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

ДОГОВОРИ ВАЛЮТНОГО ДИЛІНГУ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

Назва:
ДОГОВОРИ ВАЛЮТНОГО ДИЛІНГУ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Академія правових наук України
Науково-дослідний інститут
приватного права і підприємництва
МАТВЄЄВ ПЕТРО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 347.465
ДОГОВОРИ ВАЛЮТНОГО ДИЛІНГУ
В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Науково-дослідному інституті приватного права і підприємництва АПрН України
Науковий керівник: доктор юридичних наук,
доцент
Майданик Роман Андрійович,
кафедра цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Васильєва Валентина Антонівна,
кафедра цивільного права і процесу Юридичного Iнституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, завідувач кафедри
кандидат юридичних наук, доцент
Посполітак Володимир Володимирович,
кафедра бізнес-адміністрування Міжнародного інституту менеджменту, доцент кафедри
Захист відбудеться “23” листопада 2007 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.500.01 Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва Академії правових наук України за адресою 01024, м. Київ, вул. Раєвського, 23 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва Академії правових наук України (01024, м. Київ, вул. М. Раєвського, 23-а).
Автореферат розіслано “20” жовтня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук Безух О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дисертація присв’ячена дослідженню цивілістичних проблем теорії і практики застосування договорів валютного дилінгу. Реалізація принципів свободи договору і диспозитивності цивільно-правового регулювання в умовах ринкової орієнтації суспільства передбачає підвищення значення відносин з обігу валюти, спрямованих сприяти формуванню попиту, просуванню виробництва і споживання товарів споживачами. Важливе місце серед правових форм регулювання обороту фінансових активів на міжнародних фінансових ринках займають договори валютного дилінгу або правочини з купівлі-продажу валютних деривативів.
Тенденція до посилення приватно-правової складової сучасних фінансових ринків cпричинила підвищення ролі валютних деривативів і торгових правочинів з ними у вітчизняному цивільному праві, удосконалення існуючих і появу непоіменованих конструкцій, покликаних юридично врегулювати відносини економічного посередництва на ринку валютних строкових правочинів.
В доктрині цивільного права мало досліджені договори валютного дилінгу, щодо яких невиправдано сформувалося негативне ставлення законодавця і судових установ як до зобов’язань, позбавлених виправданої (“розумної”) господарської мети.
Значний масив принципових питань правового регулювання вказаних договірних зобов’язань не одержав належного вирішення у нормотворчій практиці і висвітлення у теоретичних дослідженнях, обумовлено нерозробленістю доктринальних засад регулювання договорів валютного дилінгу, не дає змоги визначити належне їм місце у системі цивільного права, виявити критерії й чітко відмежувати від суміжних правових інститутів, встановити характер взаємозв’язку із суміжними правовими конструкціями, а також не сприяє стабільності їх правового регулювання.
Значну частину прогалин у врегулюванні сучасних договорів валютного дилінгу має усунути Цивільний кодекс України, в якому закріплено конструкцію похідних цінних паперів як різновиду (групи) цінних паперів, поняття, види і механізм застосування яких потребують глибокого аналізу і проведення спеціальних наукових досліджень, позаяк останні пов’язані між собою і виступають предметом договорів валютного дилінгу.
У деяких дисертаційних роботах розглядалися лише окремі питання щодо договорів валютного дилінгу, зокрема: інститут посередництва (Г. І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДОГОВОРИ ВАЛЮТНОГО ДИЛІНГУ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок