Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ФАКТУРНО-ПОЛІФОНІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ФОРТЕПІАННІЙ МУЗИЦІ

ПРИНЦИПИ ФАКТУРНО-ПОЛІФОНІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ФОРТЕПІАННІЙ МУЗИЦІ

Назва:
ПРИНЦИПИ ФАКТУРНО-ПОЛІФОНІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ФОРТЕПІАННІЙ МУЗИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ЦУРКАНЕНКО ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 786.2 (477)
ПРИНЦИПИ ФАКТУРНО-ПОЛІФОНІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ФОРТЕПІАННІЙ МУЗИЦІ
17.00.03 - Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії музики Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П. Котляревського
Науковий керівник - Ігнатченко Георгій Ігоревич,
кандидат мистецтвознавства,
професор,
Харківський державний інститут мистецтв
ім. І.П. Котляревського, ректор,
завідуючий кафедрою теорії музики
Офіційні опоненти: Москаленко Віктор Григорович,
доктор мистецтвознавства,
професор,
Національна музична академія України
ім. І.П. Чайковського
Філатова Тетяна Володимирівна,
кандидат мистецтвознавства,
доцент,
Донецька державна консерваторія
ім. С.С. Прокоф’єва
Провідна установа - Одеська державна консерваторія
ім. А.В. Нежданової,
кафедра теорії музики
Захист відбудеться “25”листопада 1998 р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.27.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. І.П. Чайковського (252001, Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1/3)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії.
Автореферат розісланий “23” жовтня 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства,
доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Проблеми та питання, пов’язані з поняттям поліфонії, інтенсивно розробляються в теоретичному музикознавстві. Сприйняття та розуміння поліфонії у різних дослідженнях визначаються, по більшості, традиційною методикою розгляду та аналізу. Однак в останній час з’явилися роботи, де поліфонія розуміється як система логічних закономірностей, як тип мислення.
Сьогодні в музикознавстві існує певна кількість нерозв’язаних остаточно питань між різними теоріями та деяка аморфність контурів сфери явищ, які підпадають під визначення терміну “поліфонія”. Подібна ситуація створює окремі труднощі в процесі адекватизації сприйняття музики, позначеної специфічними поліфонічними якостями, з одного боку, та усвідомлення і аналізу цих якостей з позиції традицій та новаторства, з іншого. Вирішення цих проблем має як науково-теоретичне, так і практично-методичне значення. В дисертації, виходячи з визначення грунтовних поліфонічних закономірностей в їхній еволюції та поєднуючи їх з особливостями фактурної організації різних рівнів, запропоновано узагальнену класифікацію таких комплексних понять для розуміння, засвоєння та аналізу складних фактурно-поліфонічних явищ в сучасній українській музиці.
Актуальність теми. Серед багатьох явищ в українській музиці ХХ століття чи не найпомітніше місце посідає процес відродження поліфонії - як у вигляді використання барокових прийомів, форм, жанрів, драматургічних, структурних та мовних особливостей, так і в новому, перетвореному у відповідності з еволюцією, вигляді.
В музикознавстві усталилися визначення поліфонії чи то в історико-хронологічному, загально-стильовому аспекті, чи то з позицій характеристики фактурних складів (Ю.Євдокимова, Г.Мюллер, В.Протопопов, С.Скребков, В.Фрайонов, Ю.Холопов та ін.). Порівняно не так давно з’явилися роботи, де поліфонія вже усвідомлюється як тип мислення (О.Дмитрієв, В.Задерацький, Т.Кравцов, В.Максимов, Т.Титова, Т.Франтова, К.Южак).
Отже, питання, пов’язані з явищем поліфонії, і сьогодні належать до проблемних у музикознавстві. Актуальним є визначення поліфонії як художньої логіки, а також аналіз шляхів його матеріалізації, визначення типів його фактурної інтерпретації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок дослідження продовжує традиції, закладені в наукових працях харківських музикознавців. Наголосимо на ролі досліджень С.С.Богатирьова та М.Д.Тіца. В різних аспектах у подальші роки окреслену ними проблематику продовжували творчо розробляти розв’язувати О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ФАКТУРНО-ПОЛІФОНІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ФОРТЕПІАННІЙ МУЗИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок