Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ У ЖІНОК ПІЗНЬОГО РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ

ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ У ЖІНОК ПІЗНЬОГО РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ У ЖІНОК ПІЗНЬОГО РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ШЕВЧУК ТЕТЯНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 618.173-089-036-08-084
ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ У ЖІНОК
ПІЗНЬОГО РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Татарчук Тетяна Феофанівна,
Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, керівник відділення ендокринної гінекології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, член-кореспондент
АМН та НАН України
Степанківська Галина Костянтинівна,
кафедра акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету
ім. О.О.Богомольця МОЗ України
доктор медичних наук, професор
Сенчук Анатолій Якович,
Київський медичний інститут Української асоціації
народної медицини,
завідувач кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шу-пика МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №3, м. Київ
Захист відбудеться “ 2 ” жовтня ” 2003 р. о 13 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03. при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01050, м. Київ, бульв.
Тараса Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 29.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.М.Вітовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Передменструальний синдром (ПМС) – один з найбільш поширених нейроендокринних синдромів, частота якого коливається у межах 25-75% (И.Б.Манухин, 2001; J.Bancroft, 2001). При цьому, згідно даних P.A.Deuster (1999), тих чи інших його проявів зазнають до 95% жінок фертильного віку, а понад 35% з них звертаються до лікарів та застосовують медикаменти. Близько 4-5% жінок страждають від гострих симптомів ПМС, що призводить до тимчасової втрати працездатності (A.R.Genazzani, 1999).
Доведено, що поширеність ПМС має позитивний віковий градієнт і становить 35-45% в активному репродуктивному віці, а в пізньому репродуктивному періоді сягає 50-60% (И.Б.Манухин, 2001; T.F.Tatarchuk at al., 2000). Однак, результатів дослідження вікових особливостей ПМС як у клінічному, так і у патофізіологічному аспектах в доступній нам літературі не виявлено. При цьому загальновідомо, що поширеність багатьох гінекологічних захворювань, не кажучи вже про екстрагенітальну патологію, збільшується з віком. Так, у жінок віком понад 35 років міома матки відмічається в 25-35%, тоді як в ранньому та активному фертильному віці її частота становить лише 5-15% (В.П.Сметник, 2002). На пізній репродуктивний період життя жінки припадає також 30-40% всіх дисфункціональних маткових кровотеч, а при загальній частоті дисгормональних захворювань молочних залоз в популяції жіночого населення 13,5-42%, питома вага хворих у згаданій віковій групі становить 30-40% (W.P.Dupont, 1999). Таким чином, вищезазначені дані підтверджують доцільність диференційованого підходу до вибору тактики лікування захворювань репродуктивної системи, зокрема й ПМС, зважаючи на вікову категорію жінки.
Особливості патогенезу ПМС, у розвитку якого беруть участь різні функціональні системи організму, що клінічно проявляється як водно-електролітними та гормональними порушеннями, так і патологією серцево-судинної та нервової систем, обумовлюють недостатню ефективність наявних методів лікування цієї патології та складність розробки індивідуальних схем терапії. У той же час, якщо результати вивчення стану центральної нервової системи при ПМС досить повно викладені у наявних публікаціях, що розглядають цю патологію переважно як психіатричну проблему (Е.Loch, 2000; J.H.Gold, 1999), то дані щодо стану вегетативної нервової системи (ВНС) нечислені, неоднозначні, а іноді навіть суперечливі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ У ЖІНОК ПІЗНЬОГО РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок