Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ (ІІІ) У ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ

ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ (ІІІ) У ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ

Назва:
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ (ІІІ) У ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,40 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ДУБЕНСЬКА ЛІЛІЯ ОСИПІВНА
 
УДК 543.253:546.65+668.811
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ (ІІІ)
У ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ
 
02.00.02 - аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
 
Дніпропетровськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Левицька Галина Дмитрівна
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Циганок Людмила Павлівна,
Дніпропетровський державний університет,
професор кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук,
Карандєєва Наталія Іванівна,
ВАТ “Дніпрофарм”,
начальник відділу освоєння та реєстрації
нових лікарських препаратів
Провідна установа: державний університет
“Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра аналітичної хімії
Захист відбудеться 23 червня 2000 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету.
Автореферат розісланий 12 травня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к.х.н., доцент Пініелле І.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя інтенсивно розвиваються дослідження в галузі синтезу та вивчення сполук з цінними електричними, магнітними властивостями, стійких до вакууму, високих тисків та температур. Однією із складових цих матеріалів є рідкісноземельні метали (РЗМ). РЗМ також входять до складу сцинтиляційних матеріалів як активуючі добавки. Характеристики цих матеріалів суттєво залежать від концентрації РЗМ, тому для контролю якості таких об'єктів необхідні надійні, чутливі, селективні і експресні методики визначення. Теоретичною основою для розробки нових методів аналізу є вивчення хімії комплексних сполук РЗМ. Отримання нових комплексних сполук має широкі наукові перспективи: вивчення умов утворення, дослідження хімічних і фізико-хімічних властивостей, вивчення можливості їх застосування в аналізі. Перспективними з цих міркувань є комплексні сполуки іонів РЗМ(ІІІ) з азобарвниками, як лігандами, що здатні утворювати комплекси із специфічними характеристиками. Здатність о,о'-заміщених азобарвників утворювати полідентатні комплекси з іонами металів приводить до утворення хелатних сполук, уникнення стадійності комплексоутворення, що має важливе значення для правильності і відтворюваності результатів визначень.
Конкурентноздатними серед методів контролю є вольтамперометричні (ВА) методи. Важливою їх перевагою є низькі межі виявлення, відтворюваність результатів, експресність, можливість одночасного визначення кількох компонентів в багатокомпонентній системі, доступність апаратури. Форма вольтамперної кривої залежить від типу та характеру електродного процесу, що дозволяє вивчити його механізм. Застосування органічних комплексоутворюючих реагентів у методах вольтамперометрії дозволяє підвищити чутливість та селективність визначення. Вольтамперометрія координаційних сполук за останні десятиріччя викристалізувалась як самостійний науковий напрямок, в якому відображено досягнення сучасної хімії координаційних сполук та електрохімічної науки. В численних роботах в галузі вольтамперометрії комплексів металів центральною проблемою ставилось визначення складу і стійкості комплексів у розчині, а кінетика електродних процесів залишалась поза увагою. Виникнення різноманітних адсорбційних, кінетичних і каталітичних ефектів при електровідновленні комплексів металів викликає особливий інтерес до пошуку нових можливостей розроблення високочутливих методик аналізу. Це і визначило актуальність представленого дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ (ІІІ) У ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок