Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН СВІТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН СВІТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН СВІТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Марена Тетяна Василівна
УДК 339.74 (043.3)
ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН СВІТУ
В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Спеціальність 08.00.02 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Булатова Олена Валеріївна,
Маріупольський державний гуманітарний університет МОН України,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Савельєв Євген Васильович, Тернопільський національний економічний університет МОН України, завідувач кафедри міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент Семенов Андрій Анатолійович, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського МОН України, доцент кафедри міжнародної економіки.
Захист відбудеться „28” лютого 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінцев, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий „25” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.е.н., доцент С.П. Калініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні міжнародні валютно-фінансові відносини відрізняються надзвичайно швидким розвитком та постійними змінами, що перетворює світову валютно-фінансову систему у найбільш мобільне і динамічне утворення в структурі світового господарства. Місце, яке займає кожна країна у світовій валютно-фінансовій системі, значною мірою залежить від національної валютної політики. Її характер та спря-мованість визначають як внутрішній стан національної економіки, так і зовнішньоекономічні позиції країни, можливості її інтеграції у систему світового господарства.
Зниження результативності валютної політики в країнах світу свідчить про недієвість більшості традиційних важелів валютної політики в сучасних умовах. Це пов’язано з тим, що світова валютна система та національні валютні ринки за останні роки значно змінились, а механізм їх регулювання продовжує функціонувати без відповідних змін. Головним чинником, що впливає на умови функціонування світового валютно-фінансового середовища, є процеси глобалізації. З одного боку, глобалізація світового господарства і зростання відкритості національних економік посилюють взаємозв’язок та взаємозалежність між національними валютними ринками, що сприяє подальшій економічній інтеграції країн світу, уніфікації національних валютних політик. Однак з іншого боку, саме в умовах глобалізації підвищилась нестабільність міжнародних валютних відносин.
Валютні ринки країн з різними типами економічних систем по-різному реагують на зміни у світовому господарстві, спричинені глобалізацією. Водночас, у них з’являється більше спільних проблем валютного регулювання, вирішення яких є завданням міждержавної співпраці. За таких умов виникає необхідність адаптації та пристосування національних валютних політик країн до нових умов глобальної економіки, зростає важливість розробки та реалізації механізму міжнародного валютного співробітництва через багаторівневе узгодження національних валютних політик з метою забезпечення стабільності світової валютної системи.
Теоретичним питанням та практичним аспектам розробки та реалізації національної валютної політики країнами світу присвячені дослідження провідних вітчизняних та зарубіжних науковців: Я.Белінської, О.Береславської, С.Боринця, А.Гальчинського, Л.Красавіної, Ю.Макогона, Є.Савельєва, А.Семенова, В.Стельмаха, А.Філіпенка, Р.Дорнбуша, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН СВІТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок