Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТИРЕОТОКСИЧНЕ СЕРЦЕ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТИРЕОТОКСИЧНЕ СЕРЦЕ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТИРЕОТОКСИЧНЕ СЕРЦЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ШУПЕР ВІРА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.12+616.441-008.61-08
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТИРЕОТОКСИЧНЕ СЕРЦЕ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Колчин Юрій Миколайович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри шпитальної терапії № 1.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Сюрін Олексій Авраамович,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського
МОЗ України, кафедра шпитальної терапії № 2;
 
доктор медичних наук, професор Денисюк Віталій Іванович,
Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова
МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної терапії № 2.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України,
відділ симптоматичних гіпертензій , м. Київ.
Захист відбудеться "21" листопада 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України
(95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий “16” жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Сахалтуєв А.Д
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тиреотоксична кардіоміопатія (тиреотоксичне серце - ТС) – достатньо розповсюджене хронічне захворювання із групи метаболічних ендокринних кардіопатій, яке на сучасному етапі займає одне з важливих місць у структурі непрацездатності, інвалідізації та смертності населення і являється важливою проблемою сучасної кардіології [Амосова К.М., 2002; Sussman M.A., 2001]. Тиреотоксичне серце стає провідним синдромом захворювань щитовидної залози, які супроводжуються її гіперфункцією, та обумовлює небезпечність розвитку найсуттєвіших ускладнень, що погрожують життю хворого: порушень ритму серця, артеріальної гіпертензії, серцевої недостатності h___p[Панченкова Л.А. та ін., 2000]. Встановлено, що тиреотоксичне серце розвивається переважно в осіб молодого, працездатного віку, хворих на тиреотоксикоз, часто не набуває повного зворотного розвитку за умов ліквідації гіперфункції щитовидної залози, характеризується хронічним, прогресуючим перебігом [Левіна Л.І., 1989; Ушаков А.В. и др., 2003; Klein J. et al., 1998].
Уявлення про особливості етіології, патогенезу та клінічних проявів ТС в останні десятиріччя істотно доповнилися інформацією про роль надлишку тиреоїдних гормонів в активації перекисного окислення ліпідів, метаболічних розладів, гемодинамічних порушень, розвитку вегетативного дисбалансу [Вадзюк С.Н., 1995; Соболєв В.І., 1995; Вейн А.М., 1998; Dillmann W.H., 1996]. Однак діагностика та моніторинг цих розладів продовжує вдосконалюватись.
Впровадження нових неінвазивних інструментальних методів діагностики кардіальної патології, а саме – Холтерівського моніторування (ХМ) ЕКГ та оцінки варіабельності серцевого ритму (ВСР), дозволить об’єктивізувати та конкретизувати метаболічні, гемодинамічні та вегетативні розбалансування при ТС з метою оптимізації лікування цієї категорії хворих [Симоненко В.Б., 2000; Дическул М.Л., 2001]. Крім того, використання цих методів у складі комплексної діагностики ТС у різні періоди лікування дозволить оцінити ефективність проведеної терапії, розробити об’єктивні критерії призначення та індивідуалізованого вибору доз препаратів, сформувати комплекс лікарських засобів для продовження лікування на наступних етапах медичної реабілітації хворих на ТС.
Сучасні можливості діагностики та лікування хворих на ТС дуже обширні, обсяг інформації, яка аналізується лікарями в практичній роботі, невпинно зростає [Продеус А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТИРЕОТОКСИЧНЕ СЕРЦЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок