Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Олімпійські ігри

Олімпійські ігри

Назва:
Олімпійські ігри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,11 KB
Завантажень:
558
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Як же воно усе-таки виникло - це легендарне, це дивне явище за назвою Олімпійські ігри? Ми знаємо, що світове співтовариство розвивалося власною працею і старанням, і притім дуже нешвидко - століттями, тисячоріччями відмивало, відтирало свою темну, інколи звірячу душу, учило, утворювало свій вузький первісний розум. От з'явився великий винахідник колеса. Потім прийшов великий Архімед, потім прийшов великий Ньютон, а потім великий Эйнштейн... Тобто що ми холіли сказати? Виражаючи строго, "процес розвитку людства був по-статечним-поступальним". І це ми з вами дуже коротко простежили на прикладі історії фізики.

Але були речі і явища, що відразу виникали зробленими, не потребуючими доробки і доробки. Такі скульптури великих майстрів стародавності, такі єгипетські піраміди, такі "Іліада" і "Одисея" таємничого Гомера. Ці "відразу - зроблені" речі виникали не тільки в стародавності. Можна назвати музику Моцарта і вірші Лермонтова, і картини Боттічеллі, і будинку Корбюзье.

Про твори ці нічого і сказати неможливо. Тільки головою покачаєш: "Треба ж... Воістину божественно!"

От до таким "відразу - зробленим" утворам людського генія треба віднести й ідею Олімпійських ігор... Звичайно, програма їх не раз і не два мінялася, удосконалювалася, а те і ... погіршувалася. Але не це важливо. Заишилось головне - саме сама ідея безкорисливих, чесних, до кінця товариських ігор...

Батьківщиною Олімпійських ігор є Древня Греція, а саме шановане греками святилище Олімпія, розташоване в західній частині Пелопон-несского півострова. Тут, у підніжжя гори Кронос, у долині ріки Червон-фей, до цих запалюється олімпійських вогонь сучасних Ігор. Звідси починається смолоскипова естафета...

Легенди затверджують, що в ту пору існував нескінченно могутній і настільки ж похмурий бог Кронос. І була в нього нещаслива дружина - богиня Рея. Отчого ж так нещаслива була велика дружина великого бога?

Легенди дають на це таки кошмарна відповідь! В одних стверджується, що Кронос побачив страшний сон, в інших, - що він спілкувався з якоюсь невідомою віщункою. Але, так чи інакше, Кронос убив собі в голову, що його наздожене смерть від руки одного з його дітей. І Кронос у це повірив!

Він був похмурий по натурі. Тепер же він став ще хмурній. Замість того щоб зайнятися "вихованням підростаючого покоління", Кронос не пер-думав нічого кращого, як ковтати своїх новонароджених дитинок!

Справа прийняла досить моторошний оборот. Бідна Рея буквально не знала, що і придумати. І от коли в неї народилася чергова дитина, прекрасний із променистим ликом синочок Зевс, Рея зважилася на запеклий крок. Вона загорнула в пелюшки камінь і віддала його нещадному батьку. Кронос цього не помітив, проковтнув камінь і продовжував перебувати в спокійній упевненості, що йому нічого не загрожує.

Рея ж віддала синочка пастухам.

Хлопчик виріс, став могутнім Зевсом - громовержцем. Остаточно змужав, він вступив у смертельний бій з нещадним батьком - людожером (а вірніше сказати - з людоїдом). І переміг його! З черева Кроноса вили-йшли численні сестри і брати великого Зевса, що і стали потім богами.

На честь цього знаменного, воістину великої події Зевс повелів проводити Гри, що (по місцеві, де вони влаштовувалися) одержали на-звання Олімпійських.

Є ще кілька легенд - версій із приводу походження Олімпійських ігор... Так одна з них затверджує, що придумав і організував вперше Гри не хто інший, як славнозвісний Геракл, син Зевса - той самий, котрий зробив свої дванадцять легендарних подвигів.

Серед них був і цілком "побутовий". Геракл зумів вичистити стайні Авгия, царя Элиды, сильно запущені і брудні, у які вже давно не ступала нога людини. Цей подвиг Геракла навіть ввійшов у приказку. Коли хтось справиться з якоюсь брудною роботою, про нього говорять: "Вичистив авгієві стайні".

На честь однієї зі славних перемог Геракла і стали проводити Олімпійські ігри. Причому легенда донесла до нас одну дуже цікаву подробицю. Геракл власними стопами відміряв дистанцію для бігу - шістсот стіп. Так з'явилася одна з найбільш розповсюджених мір довжини в Древній Греції, вона називалася "стадій". Звідси виникло слово "стадіон". Якщо перевести цю міру в наші, сучасні одиниці, то вийде 192 метра 27 сантиметрів.

Легенда затверджує, що довгий час атлети виявляли переможця тільки в цьому виді змагань... Геракл ввів і інші спортивні дисципліни. Наприклад, панкратіон - таки суворий вид спорту, що з'єднував у собі боротьбу і кулачний бій... Відомо про цей вид змагань лише тому, що в ньому взяв участь сам Геракл. І переміг! Пізніше перемога в боротьбі й у панкратіоне стала називатися геракловою. А самого переможця величали другим Гераклом...

У ще одній легенді про походження Олімпійських ігор говориться про по-лихо онука великого громовержця Зевса над царем міста Писи Эномаем. Вона в чомусь перегукується з історією про Кроноса і Зевса... Эномаю було передвіщено, що він умре від руки зятя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Олімпійські ігри

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок